Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Előfordulhat hogy cilinderes...

Előfordulhat hogy cilinderes szemüveget írnak fel miközben nem is kell?

Figyelt kérdés

Vision expressnél voltam, jó sokáig vizsgálta a szemem az ott dolgozó személy, mindenféle lencséket próbálgatott meg mindenfélét kellett mondanom hogy most jobb vagy az előző.


Eddig is hordtam szemüveget már.

Most cilindereset írt fel.


Amikor felveszem, olyan mintha felemelkedne a padló, meg ami a padlón van, és picit mintha lejtene is.

Nem hinném hogy ez normális.

Keresni akartam a neten tapasztalatokat hogy másnak milyen volt, de közben találtam olyat hogy asztigmatizmusra írnak fel cilinderes szemüveget (ezt nem is mondták ott a v.exp.nél hogy asztigatizmusom lenne), és az arra van hogy ha valaki távolra meg közelre is homályosan lát.

Én közelre teljesen jól látok szemüveg nélkül.


Lehet hogy valamit nagyon elcseszett a vision expressben a vizsgáló?


Nem vagyok képes mégcsak megpróbálni sem hozzászokni a szemüveghez, mert rögtön idegbajt kapok, ahogy felveszem.



2015. szept. 26. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Ha már a próba alatt sem volt jó, akkor miért csináltattad meg? Megnézethetted volna a szemedet az sztk ban is.
2015. szept. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 PPeePPiiTTaa ***** válasza:
100%

Csináltass egy másik vizsgálatot valahol máshol, lehetőleg orvossal! Jön az október mindenhol ingyenes látásvizsgálat van. Hasonlítsd össze a két eredményt, és ha bármi eltérés van menj vissza a visionbe, hogy elcseszték a vizsgálatot és neked új szemüveg kell az új recept alapján.

Egyébként új szemüvegnél normális amit tapasztaltál. Szerintem reggel próbáld felrakni, rögtön miután felkeltél és hord egy ideig majd vedd le, amint nagyon rosszul vagy tőle. folytasd ezt ameddig szükséges(vagyis amíg nem tudod folyamatosan hordani a szemüveget).

az asztigmatizmus pedig:A tárgyak bármilyen távolságra vannak, képük elmosódott, homályos és a szem nem tud fókuszálni. Ezt úgy lehet látni a legjobban, hogy mondjuk nézel távolra és nem tudod eldönteni, hogy egy H-t vagy M et nézel. E vagy 3-as. Ilyesmi. Ha kicsit magasabb a cylinder(ezzel korrigálják az asztigmiát) akkor ez már közelre is sajnos megvan.

Egyébként a fő kérdésed hogy előfordulhat e ilyen: igen sajnos :( nem mindegyik vizsgáló tökéletes, emberek vagynk. Meg attól is függ a látás, hogy mennyire vagy fáradt. Tehát délután rosszabbul látsz mint mondjuk reggel.

2015. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, tervezem hogy megyek az sztk-ba, inkább megvárom a sorom, egy év garancia van a szemüvegre, úgyhogy belefér.


Távolra nem látok jól, de közelre viszont igen. A mostani szemüvegemen nincs számítógéphez való réteg, ezért szemüveg nélkül nézem a monitort és teljesen jól látom. Ezért is furcsa nekem a leírás alapján hogy miért cilinderest írtak fel.

2015. szept. 28. 06:42
 4/6 anonim ***** válasza:

normálisan +- 0,25 0,5 0,75 cilinderrel nem kellene foglalkozni, azt a szemüvegbe se kellene beletenni. kérdés tehát, hogy neked mekkora cilindert raktak a lencsébe?


ha idáig nem volt, szerintem egyből nem is biztos hogy kellett volna. nekem pl. mindig mutatott a gép 0,25-0,5-0,75 körülit, de a szemüvegbe sosem került bele. Viszont pont számítógépes munka miatt elkezdtem Optive műkönnyet használni, ami idővel el is tüntette ezt a picike asztigmiát. Ami nálam így a szemszárazság miatt a szaruhártyán alakúlt ki.


én azt javasolnám, hogy csöpögtess végig egy Optive műkönnyet napi kétszer mondjuk. ez eltart 2 vagy 3 hónapig, és utána nézesd meg újra a szemed.


+mit mutat az asztigmia kereszt:

[link]

[link]

2015. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 PPeePPiiTTaa ***** válasza:
A szemüvegre van egy év garancia, de a vizsgálatra biztos nincsen! Szerintem ne várj egy évet..
2015. okt. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Érdekes, hogy említed a "padló emelkedését". Én is a vision expressben kaptam a cilinderes szemüvegem és nekem is ugyanezek a tünetek azóta. Olyan érzés mintha 20 centit emelkedett volna a padló és abban járnék valamint a fókuszálás is nehezen megy. Élesen látom a dolgokat, mégis mintha "lecsúszna" róla a tekintetem, nem tudok rákoncentrálni. Az optikus azt mondta hogy a torzítás miatt van meg a sok képernyő bámulástól de szemüveg nélkül illetve hagyományos szemüveggel nincs ilyen problémám. Kérek időpontot szemorvoshoz, mert nagyon idegesítő. Pár hét alatt a cilindert megszokta szemem, nem fájt a szemem/fejem tőle már de ez a torzítás lassan 1 év után is idegesít. Írj kérlek, ha van valami fejlemény a te ügyedben, érdekelne mik a tapasztalataid.
2016. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!