Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Pislogás közben kontaktlencse...

Pislogás közben kontaktlencse elcsúszása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Péntek óta van kontaktlencsém, nagyon jól látok vele, viszont ha pislogok érzem az alsó szemhéjamnál a szélét, a jobb szememen pedig egy pillanatra el is mozdul a lencse.. Próbalencsénél nem volt ilyen gond, egy óra alatt megszokta a szemem, igaz a jobb szememen akkor is éreztem a lencse szélét.. A szemészorvos aztmondta, hogy tökéletesen illeszkedik a szememhez, nem lesz gond.. Lehet hogy akkor csak hozzá kell szoknom? Akinek van tapasztalata, az legyen szíves írjon.

2015. okt. 3. 14:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy ha csukott szemmel megigazgatom, akkor jobb lesz tőle.
2015. okt. 3. 14:42
 2/4 anonim ***** válasza:

menj el egy másik optikába, ez a lencse nem jól illeszkedik

az enyém eddig 2× csúszott el, akkor is nagyon erősen megdörzsöltem a szemem és már évek óta lencsét hordok

2015. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én majdnem 3 éve viselek kontakt lencsét de sokszor inkább felveszem a szemüveget ha épp nincs időm szöszölni a lencsével. Nekem eleinte volt ilyen gondom. A próba lencsével nem volt gond, elsőre jó volt meg a szemem is igen hamar megszokta. Akkor kaptam állandó lencsét azzal nekem is volt hasonló problémám hogy éreztem a lencse szélét a bal szememmel meg picit irritálta is a felső szemhéjamat pislogásnál. Akkor a dokihoz visszamentem megkérdezni tőle hogy ez mennyire normális, ő mondta hogy nem szabadna hogy ez legyen. Akkor felírt nekem napi lencsét 30 db-osat 1 hónapra mondta hogy az szilikonos nem volt túl olcsó de annyira drága sem. Akkor kipróbáltam mondta hogy ha azt bírom akkor maradjon az, ha nem akkor még egy másabb fajtát megpróbálunk ha az sem jó akkor vissza a szemüveg. Szerencsére a szilikonos már sokkal jobb volt, mondta hogy eleinte picit furcsa lesz de végül sikerült hozzászoknom és mára már észre sem veszem ha gond van. Persze most visszatértem átmenetileg a szemüvegre mert volt egy kisebb műtétem a bal szememmel, és mondta a doki hogy egy jó ideig mellőzzem a lencsét nehogy irritáljon.
2015. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Elmult a problema, lassan szokik hozza a szemem a lencsehez, de mostmar egyaltalan nem erzem, hogy bent a lencse, az elejen kell par perc mig hozzaszokik a szemem.
2015. okt. 4. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!