Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Villódzó pontok a szem előtt,...

Villódzó pontok a szem előtt, látáskiesés?

Figyelt kérdés

Problémám körülbelül 4 éve kezdődött egy migrénszerü fejfájással amit hányinger és 10-15 percig tartó látáskiesés követett.


A látáskiesés elmúlt viszont megmaradt néhány egyébb tünet:


- Az ember például amikor nem ivott semmit vagy hirtelen feláll ilyen kicsit zizis lesz a kép elötte néhány másodpercig.

Nekem ÁLLANDÓAN ilyen zizis a kép elöttem : napközben világosban átlátszó kis bogarak cikáznak a szemem elött (ez nagyon idegesítő föleg olvasásnál)

Este pedig : szürkén/fehéren látom ezeket a pontokat (ez nagyon megnehezíti a sötétben látást)


-A szemem nagyon fény érzékeny lett: Egy lámpa vagy szembejövő autó fénye több tíz másodpercig bevakít.


-Ha meleg szobából a hidegbe és onnan vissza megyek távolra nagyon elhomályosul a látásom.

De ha kialszom magam és pihentetem a szemem ez másnapra megjavul.


-Egy konkrét fényforrásra ránézve(pl lámpa) szivárványszerű fényt látok a fény körül.


-Plusz észrevettem hogy "megtörik" a lámpa fénye a szememen egy pont szerü fényt csíkban felfele látok például


Amikor megtörtént 4 éve ez az eset észrevettem hogy a jobb szemem jobb oldalán és a bal szemem bal oldalán megjelent egy vakfolt.

Erre azt mondták a szemészek ,hogy ez természetes , sok embernél előfordul.



Elmentem 3kölünböző szemészhez (köztük magán szemészekhez is akikről azt mondták hogy az egyik legjobbak a városban)

Volt nyomásmérés látástér vizsgálat stb.

+Egy 3szög alakú nagyítós dologgal a szemem fenekére néztek mivel ezek a jelek nagy valószinüséggel Zöld hályogra utalnak.

De azt vették észre hogy a szememnek semmi baja (a vizsgálat eredményei alapján).

Az erek végei egézségesek.

Voltam Neurológusnál hátha a migrén lehet az oka és elküldtek CTre az eredményből azt állapították meg, hogy a szemem erezete nagyon szép , nincs semmi baja.

Vérvizsgálaton is voltam, nem vagyok cukros se.

Egyes orvosok feltételezték , hogy lehet a depresszió is az oka, vagy mentális probléma.

Ezt elvetettem mivel kiegyensúlyozott boldog életet élek szerető családdal, biztos jövedelmező nyugodt munkával.



Ezek után úgydöntöttem beletörődök és élem tovább az életem. Megszoktam , megtanultam élni a helyzetemmel.


Eltelt 4 év viszont most azt vettem észre ,hogy mindkét szememen:

a bal szememen jobbra( az orrom fele)

és a jobb szememen balra (ugyanúgy az orrom fele)

nagyon beszűkült a látóterem.



Láttam néhány embert aki fórumokon hasonló villódzó fényekre panaszkodott és még aktív volt 1-2 héten keresztül a fórumon , viszont hogy mit állapítottak meg nála vagy mire jutottak arra már nem jött válasz.


A követtkező hetekben végig fogok menni az összes vizsgálaton amivel kideríthetem mi is okozhatja ezt és addig nem nyugszom amíg meg nem tudom választ.


Hétröl-hétre , Hónapról - hónapra visszanézek az oldalra , hogy lássam írt-e valaki, hátha valakinek ugyanaz a probblémája van/volt mint ahogy másik odalakon már láttam is és meg tudnánk esetleg osztani egymássval valami információt.


Előre is köszönöm a válaszokat.



#látótér kiesés #apró pontok #villodzó pontok #fény érzékenység #cikázó pontok
2015. okt. 9. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Szar a vérnyomásod, vagy cukorbetegség.
2015. okt. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezenkívül üvegtesti homályod van, ami azt jelenti hogy a szemedben lévő folyadékban idegen anyag van, amik az ideghártyáról váltak le. Ez már így marad örökké, ezért látsz világosban úszó dolgokat a szemed előtt. Van rá lézeres kezelés de az milliókba kerül, van olcsóbb megoldás ha leszívják belőle a folyadékot és megtöltik zselével ez viszont veszélyes és fájdalmas is.
2015. okt. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kérdező vagyok, nem a kis fekete úszó dolgokra gondoltam, hanem apró kis "miniatűr cikázó bogarak" ehez tudnám legjobban hasonlítani a látásterem teljes területén
2015. okt. 9. 19:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Pár kérdés:


-Mennyi időt töltesz számítógép előtt? Előfordul esetleg rosszabb minőségű monitorok, tévék esetében hogy cseszik a szemet, főleg világos alapon sötét, vagy sötét alapon világos fények esetében hogy megbolondítja a szemet és olyan érzése lesz az embernek órákig mintha részeg lenne, fekete foltokat lát maga előtt, nem tudja elolvasni a betűket mert szétoszlanak a szem előtt, stb... velem évente egyszer-kétszer előfordul ilyen, enyhe szédüléssel kisérve. Vagy esetleg olyan dolog előtt vagy sok ideig ami sötét és világos egyszerre. Egyéb ok lehet vitaminhiány, szervi problémák, érzékenység valamelyik ételre, italra, állatra, növényre.

2015. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ilyesmiről van szó?

[link]

Mert ez a visual snow betegség. Keveset tudnak róla, de inkább az agynak, mint a szemnek van hozzá köze, ezért is nem szoktak elváltozást találni a szemnél.

2015. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

középen nincs ilyen bazinagy 4-5 cikázó folt és nem ennyire brutálisan sűrű.


De pontosan ilyen jellegű.


Nappal átlátszó

de éjszaka pontosan így látom

2015. okt. 9. 23:46
 7/10 anonim válasza:
nekem is ez a problémám és a link amit az 5. válaszadó küldött igen nekem is olyan csak a középsö szines pontok nem de oldalt lévök igen és folyamatos melesleg régeben monitor elött vagy TV elött nem látam a pontokat mostmár ott is látom valaki tud olyan választ adni ami mindketönknek segit?
2015. okt. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Öregszetek, majd hozzászoktok.
2015. okt. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
KHM 12 éves vagyok nemhiszem hogy anyira öreg lennék
2015. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám :(
2020. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!