Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem látok távolra jól, de...

Nem látok távolra jól, de optikus azt mondta jó a szemem. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval, már régebben egy éve is felmerült már hogy suliban órán nem mindig látom amit a tanár ír a táblára (nagyrészt persze ki szoktam találni, hogy adott szövegkörnyezetben mi lehet ott) de már azóta mégjobban romlott.

Rávettem anyukámat, hogy menjünk el az Ofotértbe.

El is mentünk, meg is történt a vizsgálat, de az egész nekem olyan fura. Azt mondta hogy rendben van a szemem, esetleg közellátót tudna felirni (?). De a vizsgálaton kb. 5 méterig se kellett ellátni... de majd ha mondjuk késõbb jogsit szeretnék és nem tudok ellátni a tábláig, akkor az se 5 méterre lesz.

Szóval mit javasoltok, menjek el szemészorvoshoz aki "komolyabban" megvizsgálja???



2015. okt. 20. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is jó ötlet lenne szemészetre elmenni, de számíts arra, hogy ott esetleg várni is kell. Nem tudom, hány éves vagy, esetleg egyedül is elmehetsz, ha anyukád nem akar annyit várakozni.
2015. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felesleges lesz orvoshoz menni, mert olyan rosszul még nem látsz hogy szemüveget kelljen hordanod.
2015. okt. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már kértem idõpontot szemészhez. Az a baj, hogy hiába "jó" a szemem, ha nem látom a táblát akkor azon valamit szeretnék változtatni :/ és nem úgy, hogy minden órán a tanár elõtt ülök.
2015. okt. 21. 18:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem fontos orvoshoz menni. A szemüvegkészítőknél általában már van kompjúteres szemvizsgálat, és ha abban az üzletben rendeled meg a szemüveget akkor álltalában ingyenes a vizsgálat. Magát a vizsgálatot ugyan úgy orvos csinálja, csak azt az optikus fizeti. Érdemes végigjárni az üzleteket, mert kis szerencsével azonnal is megcsinálhatják a vizsgálatot. A vizsgálat után lehet azt mondani, hogy most nincs nálad annyi pénz, hogy a szemüveget megrendeld.
2015. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

" A vizsgálat után lehet azt mondani, hogy most nincs nálad annyi pénz, hogy a szemüveget megrendeld."


Kedves 4-es!

Azért ehhez pofa kell. Az optikus fizeti az orvost, veszi a gépet, megnézi a szemed, te meg kilopsz a zsebéből 5000.- ftot.

Gondold el, ha a szüleid az optikusok, és ebből kell megéljenek. És akkor jön egy kis takony és...

2015. okt. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan már! Nem kell azt az optikust félteni! Ha nem férne bele idább-odább egy ingyenes szemvizsgálat, akkor nem is így csinálná!
2015. okt. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébbként évekkel ezelött, mikor az optikusok is megvásárolhatták ezeket a gépeket, teljesen ingyenes volt a szemvizsgálat. Csak ebbe a szemokosok nemsokára beleszóltak, és ezért lett a kompjúteres szemvizsgálat díja 2500 Ft.

Ha több emberből legalább egy nála rendel szemüveget, az már neki haszon!

2015. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!