Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A tanulástól közelre vagy...

A tanulástól közelre vagy távolra romlik inkább az ember szeme?

Figyelt kérdés
Csak mert nekem távolra rosszabb,miközben sokat olvasok..akkor ez hogy van? Vagy ez csupán genetika?

2015. okt. 21. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Én távolra látok rosszul, és ha sokáig közeli dologra fókuszálok(főleg ha könyvet olvasok) akkor utána rosszabbul látok távolra egy darabig. Szerintem én az egész nap a gép előtt ülés miatt lettem rövidlátó.
2015. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jaja nekem is ilyen..:/ úgy,hogy alig gépezek :D
2015. okt. 21. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen távolra romlik tőle a szem. Én is rövidlátó vagyok, (mondjuk szemüveg nélkül még a tankönyv betűi is messze vannak, ha csak nem hajolok közelebb)
2015. okt. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem az az érdekes,hogy 8.os koromban kezdett el romlani,romlott még 9.ben is,aztán 11.-re beállt bal -1,jobb -1,5ös dioptriára,tavaly is elég sokat tanultam,de semmi romlás,sőt az utolsó vizsgálat a jobbra -1.25öt hozott ki,mondom most akkor javul,vagy mi? :D Viszont cserébe elvileg lett rajta egy kis cilinder :)) Csak azért kérdezem mert szerettem volna lézeresen korrigáltatni,csak ott azt mondták,hogy hiába vagyok 19,attól még romolhat,és hogy várjak vele...
2015. okt. 22. 15:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Távolra romlik, méghozzá összességében -1 körülit legfeljebb.
2015. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!