Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen fokú rejtett kancsalság...

Milyen fokú rejtett kancsalságra írnak fel szemüveget?

Figyelt kérdés

nézegettem a régi szemészeti lapomat, és ezt írta:

státusz:

T: 0 fok

K: -5 fok alternáló exophoria

ez a kifejezés felkeltette a figyelmemet, ezért elkezdtem böngészni az interneten. eddig nekem csak annyi jött le ebből a böngészésből, hogy ezt jelenti: változó kifelé térő szemtengelyferdüléssel járó rejtett kancsalság. és megnéztem a tüneteit: nekem ezek a tüneteim: orrnyergi és szem körüli fájdalom (olvasás után) nekem ehhez 5 perc is elég, és megfájdul a fejem. figyelemzavar. (sokszor kellett rámszólni, meg állandóan azt mondták, hogy bamba vagyok. időnkénti kettős látás. nekem ez csak akkor lép fel, ha valamit sokáig nézek, csinálok közelről. ilyenkor begolyózik a szemem, elkezd fájni, végül duplán látok.

és itt jön a lényeg: ilyen panaszokat szoktak kezelni? ekkora fokú exophóriát szoktak korrigálni?

és olvastam, hogy szemüveges korrekció lehet prizmás szemüveg, vagy bifokális szemüveg. esetleg takarás.

( nem tudom mennyire befolyásol, de nekem még van egy olyan problémám hogy nem látok jól közelre, ezért kaptam is szmüveget.)

a válaszokat előre is köszönöm?



2015. okt. 27. 10:25
 1/2 anonim válasza:
Nekem mindkettő szemem 4 prizma dioptriás.a bal szemem -0,75 job szemem -1,00 es. Nekem úgy kezdődött, hogy megkaptam távolra a szemüveget kb. fél év múlva ha felvettem a szemüvegemet egyből elkezdett fájni a fejem és a szemem. Elmentem egy szemészhez aki beküldött Budapestre a Várfok utcai Pálfia optikába pola-tesztre. Itt kiderült, hogy rejtett kancsal vagyok. Mi az Ofotértben csináltattuk a lencsét meglévő keretbe.
2016. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

12/L Nekem mindkettő szemem 4 prizma dioptriás.a bal szemem -0,75 job szemem -1,00 es. Nekem úgy kezdődött, hogy megkaptam távolra a szemüveget kb. fél év múlva ha felvettem a szemüvegemet egyből elkezdett fájni a fejem és a szemem. Elmentem egy szemészhez aki beküldött Budapestre a Várfok utcai Pálfia optikába pola-tesztre. Itt kiderült, hogy rejtett kancsal vagyok. Mi az Ofotértben csináltattuk a lencsét meglévő keretbe. Az a Pálfia optika telefonszáma, és címe:Bp. 1012,Várfok utca 15. Telefonszám: 06-1-213-8589


Remélem ezzel segítettem.

2016. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!