Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes 18 évesen lézeres...

Érdemes 18 évesen lézeres szemműtétet csináltatni?

Figyelt kérdés
Szeretnék minél hamarabb megszabadulni a szemüvegtől.Most vagyok 17 éves.Úgy tudom,hogy 18 éves kortól csinálják meg.De még növésben vagyok és nem tudom,hogy romolhat e a szemem 18 éves kor után.

2015. okt. 29. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Fognak tájékoztatni a klinikán, hogy milyen feltételek vannak, el lehet-e, ajánlott-e elvégezni. De általában 10 év után elkezd romlani a szem. A férjem is csináltatta, nem bánta meg.
2015. okt. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Én nemrég voltam ilyen lézeres szemklinikán. Előzőleg azt mondta a szemész doktornőm, hogy az ember kb. 25 éves koráig növésben van, így a szeme is változhat még, de ez nem törvényszerű. Ezt a klinikán is megerősítették. Nekem 9,5-ös a dioptriaszámom, azt mondták, ezt nem tudják lenullázni, csak 5-ös, esetleg 3-asra levinni, illetve esélyes, hogy 10 vagy több év után ismét romlani fog, bár a műtét előtti szintre valószínűleg nem fog visszaromlani.

Nekem ezeket mondták, de szerintem érdeklődj te is ezzel foglalkozó helyeken.

2015. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is 18 éves koromban fogom megcsináltatni.
2015. okt. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem 28 évesen kezdett minuszos lenni, 36 éves koromra be is állt -1,25-re. Családi örökség, csak másoknak korábban jelentkezett, nagyapám -6 általános iskola, anyukám -3 középiskola. én tökön is szúrnám magam ha egy lézeres szemműtét után viszsamaradna akár -0,25 dioptria is :)
2015. okt. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!