Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mivel másabb ha napi vagy...

Mivel másabb ha napi vagy havi kontaktlencse van a szemben?

Figyelt kérdés
úgy tudom a havi keményebb, az többet is árt a szemnek?

2015. okt. 30. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért ártana a szemnek? Ha rendesen karbantartod, tisztítod és teljesen a szemedhez idomul, akkor nem árt neki.

Elvileg a napos vékony, de a naposat is lehet kb 2 hétig hordani, ha tisztítod. Így én pl rengeteg pénzt spórolok, mert egy napos lencse párja 500 ft, a havi meg vagy 2500-3000. Én nem látom a minőségük közt a különbséget, ugyanúgy érzem, mikor lejár a lencse szavatossága, akkor kidobom.

2015. okt. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A napi egészségesebb, mert teljesen steril, minden nap újat használsz. Ha lágy lencsékről van szó, akkor nem érdemes keménységről beszélni. A különbség csak abban van, hogy melyik tisztább.

1-nek pedig üzenem, hogy nagyon nem kellene napi lencsét 2 hétig használni, komoly betegséged is lehet ettől. Nekem lett is amúgy, nem tartottam be a hordási időket.

2015. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mit kaptál, kettes? Kíváncsi lennék. 1-es voltam.
2015. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nekem volt régen olyan hogy begyulladt a szemem és az orvos azt mondta hogy térjek át inkább napira, de maradtam a havinál igazából semmi bajom tőle.

a másik meg hogy talán tisztább lenne a napi

viszont annál meg hamarabb kiszárad a szemem? :/

2015. okt. 30. 09:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ez csak akkor derül ki, ha kipróbálod. A napi elég jó légáteresztő szokott lenni. De ha szemszáradós vagy, akkor cseppet is használhatsz a lencse mellé.
2015. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nagyjából 20 éve hordok lencsét, de azért akkor már ugyanazok a márkák voltak, mint most, eleinte Bausch and Lomb, majd Ciba-t használtam, mindig havit, de sokszor túlhordtam őket, nem hagytam pihenőnapot sem. Aztán egyszer nagyon begyulladt a szemem, konkrétan semmit nem láttam, szemcseppet kaptam, meggyógyultam, de ettől a gyulladástól azonnal romlott a szemem több dioptriát (cilinderben), tehát asztigmiás lettem, a rövidlátás mellé. Később ez tovább romlott, akkor a sokadik doki végre diagnosztizált keratoconus-szal. Azóta volt olyan doki, aki azt mondta a lencsétől lett, mások szerint ez lehetetlen, nem tudom mi az igazság. Azóta is kell hordanom lencsét egyébként, most már keményet, mert a betegségemnek az tesz jót.
2015. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Értem. Én 17 éve vagyok lencsés, de két kötőhártyagyulladásnál nagyobb bajom nem volt (lekopogom). Ha túlhordom a lencsét, kipirosodik és fáj a szemem, olyan, mintha sokáig néztem volna pl a monitort. Innen tudom, hogy cserélni kell. Más gondom nincs vele. Nagyon sokat hordok amúgy szemüveget is, igyekszem a lencseidőt alacsonyan tartani. :)
2015. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én is sokat hordok szemüveget ezért is gondoltam h áttérnék a napira ha csak heti 1-2 alkalmat használom
2015. okt. 31. 10:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát heti 1-2 alkalomra tényleg napost használj, mert a havi a dobozában megy tönkre akkor, az meg pazarlás.
2015. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát igen bár ha heti 2 vel számolok pénzben majdnem ugyanott vagyok... viszont ha meg kihagyok egy hetet akkor nincs az h már csak x időt használhatom mert a havi egy hónap (esetemben 35 nap is szokott lenni de azután kidobom)
2015. okt. 31. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!