Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse SOS tárolása...

Kontaktlencse SOS tárolása folyadek nelkul?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem,hogy ma vettem havi kontaktlencset(Iwear oxygen),és ugye a próbalencsét megkaptam(eddig napi lencset hasznaltam,szinten Iwear),de ezt nem kalkulaltam bele,hogy ez egy honapos lencse "plusszba"amit vettem. Kb 2hete elore megvettem hozza a folyadekot-tartot,de azt nem is hoztam magammal(ma este mamameknal alszom),gyanitva hogy,este eldobom,reggel pedig beteszek egy napit,mert megyek vezetni(oktatas). Nem tudna esetleg valami tanácsot adni,hogy hogyan tudnam "megmenteni" ezt a lencset,ami most meg benne van a szemembe? Esetleg felbontanam a napit(azt kidobnam),es a helyere betennem ami most van benne,havit? Kb 7oran keresztul kene tarolni. Vagy ha benne aludnek(tudom nem ajanlatos,felek is tole) akkor az nagy problema lenne?-Holnap mar el tudnam rakni folyadekba.

Bocsi a szovegert,csak egy tanacsadonak irtam ezt,es nem irtam mar at :)

Koszi elore is! :)

Patrik.



2015. okt. 28. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
inkább aludj benne, vagy menj el az ügyeletes patikába vagy a sarki teszkóba és vegyél folyadékot!
2015. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne aludj benne, ez alap, csak akkor lehet benne aludni, ha olyan lencse, aminél ez megengedett. Szerintem csak a patika a megoldás, vagy optika (még csak 7 óra van), plázában akár 9-ig is nyitva van az optika. Az sem rossz megoldás, hogy egy egynaposat kidobsz, de tárolásra jó az a folyadék, tisztításra viszont így sincs folyadékod, holnap így egy koszos lencsét raksz a szemedre, ami nem jó. Tudom, hogy sokan ezt lazán veszik, de nekem egyszer hasonló szórakozásoktól nagyon súlyos szemgyulladásom lett, amitől kialakult egy súlyos szembetegségem, a lencseviselés szabályait be kell tartani, ez van.
2015. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
"csak akkor lehet benne aludni, ha olyan lencse, aminél ez megengedett" mivel a lencséje kiterjesztett viselésű, pont aludhat benne ;)
2015. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 én nem néztem utána, hogy ennél a márkánál lehet-e benne aludni, feltételezem aki ilyet vesz az tudja, hogy mit szabad és mit nem, ha lehet benne aludni, akkor természetesen az a megoldás ha alszik benne.
2015. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mindenkinek ment a zold kez :) . Úgy dontottem,inkabb kiveszem(igazabol most vettem ki fel perce),nem kockaztatok,foleg azert se mert megyek reggel vezetni,a masik pedig hogy egy 3-4euer forintos kontaktlencse nem er meg egy gyulassadast,vagy barmilyen betegseget,foleg ugy,hogy ugye 2dobozzal vettem(osszesen 6par -12db) es amit most kivettem,az ezen kivul volt,probalencse,amiert meg fizetnem se kellett.
2015. okt. 28. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!