Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most kaptam szemüveget állandó...

Most kaptam szemüveget állandó viseletre, de távolra homályosan látok vele. Ez normális?

Figyelt kérdés
Plusszos szemüveget kaptam állandó használatra. Az egyik feles, a másik pedig 0,75-ös. A látszerész azt mondta, hogy jobb lesz egy idő után. Ez mennyi időt jelenthet? Hiszen, plusszos, de mégis mindig hordanom kell. Távolra is ki fog tisztulni a kép? Azzal gond, lenne, ha csak olvasáshoz, meg iskolába használnám?

2015. nov. 4. 20:19
1 2
 1/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha állandó használatra kaptad, akkor állandóan hordani kell. A mínuszosok sem veszik le a szemüveget, amikor olvasnak pl. 2-3 hét kell, amíg az agy átáll.
2015. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha plusszos a szemüveged, akkor azt csak olvasáshoz kell hordanod. Azért is, mert nagyon gyenge a dioptriád. Nem fog kitisztulni a kép, mert csak a közeli dolgokat nem látod tisztán.
2015. nov. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor várok egy kis időt, és kiderül, hogy jobb lesz-e.
2015. nov. 4. 21:03
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:

Második válaszoló ne haragudj, de butaságot írsz.

Kérdező! Itt olvasgass! [link]

2015. nov. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

itt valami turpisság azért lehet, fél dipotriád pluszos szemüveget fiataloknak nem nagyon szoktak felírni. a szemlencsének bőven van még ennyi rugalmassága fiatalon.

cilinder nincs benne ami miatt kell állandóra?


fiatalon vagy -os a szemüveg vagy sokdipotriás pluszos vagy cilinderes szerintem :)

2015. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mennyi ennyi? Lehet, hogy +5 dioptriás a szeme és abból saját maga 4-4,5-öt tud kikorrigálni, ami nem kevés, de valamennyi még marad. Tehát nem arról van szó, hogy feles a szeme, de nem bír vele fiatalon.
2015. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem cilinderes. Azért kaptam elvileg állandóra, mivel délutánra mindig fáj a fejem, és elvileg ki akarják küszöbőlni, hogy erőlködjön a szemem.
2015. nov. 7. 15:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyes

De, a mínuszosok leveszik olyankor és 1-2 dioptria esetén fel sem raknak semmit, ennél nagyobb esetén pedig egy gyengébb mínuszost.

Persze van, aki nem, mert nincs nála 2 szemüveg éppen, vagy benyeli, hogy közelre kicsit homályosabban lát a szemüvegével, mint anélkül.

2015. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én mínuszos vagyok és nem veszem le olvasáskor. Akkor veszem le csak, ha az "extra" rövidlátásomat akarom kihasználni, pl. hőmérő pontos leolvasása, nagyon apró betűs szöveg, kicsi tárgy vizsgálata. Amihez más nagyítót kéne használjon.
2015. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs másik szemüveged - és viszonylag erősebb a dioptriád - persze, hogy nem veszed le.
2015. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!