Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó halálfélelem 39...

Állandó halálfélelem 39 évesen normális?

Figyelt kérdés

Szervi oka lehet, vagy agyamra ment a sok meteoros hír az interneten? Felnézek az égre, és nem a csillagos eget látom, hanem szinte szédülök, félve nézek fel.


Nem érzem, hogy 40 éves kort megérem, illetve érzem, hogy nagyon szalad az idő, a régi szép idők elmúltak.


Hozzájátszhat még, illetve kapcsolódó jelenség lehet, hogy tavaly diplomáztam, estin. Utána pár hónapig teljesen leürült az agyam, a korábbi önmagamhoz képest is üres lett a fejem, nem bírtam megszólalni.


Olvastam, hogy esetleg cukor fogyasztása után megugorhat az inzulin, amitől kevés lesz a cukor, és ez pánikhoz vezet. Ezt is tapasztaltam.


Vélemények? Tapasztalat? Mi bajom lehet? Tud ezzel kezdeni valami esetleg egy "szakember"?



2015. jún. 9. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem baj nem lehet belőle, ha elmész egy pszichológushoz, Amerikábn ez pl. totál bevett szokás, mindenki jár pszichológushoz, csak nálunk van ez, hogy aki megy, azt rögtön lebolondozzák. Változott valami mostanában az életedben? Milyen helyzetekben jön rád a halálfélelem, és mikre gondolsz olyankor? Nem hiszem, hogy tényleg attól félnél, hogy rád szakad az ég, biztos van valami a háttérben, amitől igazából félsz.

Pl érdekes, amit mondasz "A régi szép idők elmúltak" Lehet attól, hogy most diplomáztál le, amit mások jobb esetben korábban szereznek meg, és úgy érzed, lemaradtál, kimaradt valami az életedből, amire már soha nem lesz visszatérő alkalom, ez szerintem végülis mondható normálisnak (de hangsúlyoznám, ezek csak személyes vélemények, messze nem vagyok szakértő). 40 éves vagy, ami nem idős még egyáltalán, de fiatalabb sem leszel, ilyenkor jönnek a kapuzárási pánikok és egyebek. Szóval szerintem, még ha nincs is komoly baj, akkor is max jót tehet, ha elmész egy szakemberhez!

Vagy ha úgy gondolod, hogy szervi okai vannak, akkor menj el előbb háziorvoshoz, vérképet feltérképezni, cukrot megnézni, ilyesmi amúgy se árt

2015. jún. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. jún. 10. 09:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintm meg előbb menj el a házi orvosodhoz, mind el a fizikai panaszaid, és ő tudja hol kéne előbb kivizsgáltatnod magad, mert a szédülés több dologtól is lehet, meg a halálfélelem is! Ha nincs valóban semmi szervi bajod, akkor lelki, akkor érdemes pszichomókushoz menni, addig csak lehet felesleges pénzkidobás, mert lehet vérnyomási, vagy ki tudja milyen bajod van, ami ezt okozza, vagy vitaminhiány, az is lehet.
2015. jún. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismerd meg a félelmek mechanizmusát

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2015. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyelőre kevesebb édesség, kevesebb kávé, némi **, jó munkahely, nyugisabb tempó, parttalan politikai viták kerülése.

Új hobbik. Rajzolás, festés.


Lényegesen jobban vagyok. Nagyon ritkán még van valami, de sokkal kevesebb, sokkal ritkábban, alig-alig.

Újra tele vagyok célokkal, álmokkal.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2015. nov. 17. 13:14
 6/8 anonim válasza:

Mid life crisis. Tök normális dolog.

Van akinél már 33-35 évesen jelentkezik.

Akkor is ha jó állása, sok pénze, jó partnere van.

És 40 után az új szép idők kezdődnek még iszonyat fiatal vagy, fizikailag, szellemileg, még sokáig lehet ugrálni nyugi...

2016. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Szeptember 23., Max, szeptember 23..."
2017. aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Orvoshoz kell fordulni. A halalfelelmem lehet tünete nyaki érszűkületnek, epekőnek is akár. De ezt ki kell vizsgáltatni. Ne félj tőle.
2019. jan. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!