Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Romolhat sokat a szemem?...

Romolhat sokat a szemem? Hogyan szokjam meg a szemüveget?

Figyelt kérdés
A jobb szememre +0,5 -ös dioptria van kiirva..szemüveget is irt ki nekem a doki,anyukám meg is vette nekem, de nem szeretem hordani mert szerintem 'csúnya vagyok'vele. Meg nem tudom mit szólnának az osztálytársak igy harmadik középsuliban..tudom az nem kellene hogy érdekeljen de akkor is...itthon is csak akkor hordom amikor már kiabálnak hogy 'megint szemüveg nélkül vagy? Kinek vettük?' Valami tipp ahogyan megszokhatnám,hogy rajtam van? És romolhat a szemem ha nem hordom?
2015. nov. 5. 22:57
 1/2 anonim ***** válasza:
A 0,5-ös dioptriát szemtornával még visszacsinálhatod. Ha a másik szemed teljesen jó, ne hordj szemüveget. Fényes papírt villanyfényben ne olvass, kevesebbet ülj a számítógép előtt, végezz szemtornát naponta 2x!
2015. nov. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor is lazán romolhat, ha nem hordod. Feles az elég enyhe, én 2 dioptriával kezdtem, általános hetedikben.

A magánszemész azt mondta, 16 éves koromig romlani fog. Ez így is történt, 4,5 körül állt meg. Aztán elkezdtem napi 4, 8, 12 órát számítógép előtt ülni, évtizedeken át, nagyon picit javult, de most is 4 fölötti. Viszont baromira jól néz ki a szemüvegem, sokkal jobban nézek ki vele, nagyon szeretem :) Az előzőekért nem voltam oda. Hordhatnék kontaktlencsét, de kényelmesebb így, kivéve, ha motorozom és le kell venni a sisakot ;)

2015. nov. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!