Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Baj ha ekkora a különbség a...

Baj ha ekkora a különbség a kontaktlencse és a szemüveg között?

Figyelt kérdés
a szemüvegem 6,5 dioptriás jól látok vele, a kontaktlencsém 5,75-ös, és azzal távolra már nem igazn főleg a ballal nem, a szemorvosnál mikor voltam azt mondta hogy jó igy nem kell cserélni, mert majdnem minden láttam, az optikában viszont azt mondták h majd ha elteik fél vagy egy év nem tudom már. Akkor növelni kell a kontaktlencse dioptriáját, mit csináéljak? amugy inkább csak sportoláshoz használom, vagy ha párommal vagyok, ha esetleg bulizok, általában szemüvegben vagyok. Szerintetek növelni kéne a lencse dioptriáját?

2015. nov. 14. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább csökkenteni kéne. Ami a szemgolyódon van közvetlenül, annak mindég sokkal gyengébbnek kell lennie.
2015. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kb negyed-fél dioptriával szokott gyengébb lenni a lencse mint a szemüveg. Ha nem látsz vele jól akkor legközelebb erősebbet vegyél valamivel.
2015. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkora 6 os az optimálisabb lenne?
2015. nov. 14. 23:45
 4/7 anonim ***** válasza:

az az optimális, amivel látsz rendesen


nekem az egyik szememen -7,5 D a szemüveg lencséje, 6,5 D a kontaktlencse...-6,75 valószínűleg jobb lenne, csak ebbe na típusban nincs, mást meg nem bír a szemem

a -4,75 D szemüveglencsés szememhez meg -4,25 D a kontaktlencse...ezzel 90%-os a látásélességem, a mindennapi életben teljesen jó, autóvezetéshez is tökéletes

2015. nov. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
miért nem bír mást a szemed? :/
2015. nov. 17. 06:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert ennek jó az anyaga, a többinek nem, amit próbáltam
2015. nov. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a szemüvegem -2.75, -3.00, a kontaktlencsém pedig -2.75, -3.00.

Anyumnak a szemüvege -8.00, -7.00, a kontaktlencséje pedig -7.00,-6.00.

Sztem ez egyedi h kinek mennyiben tér el.

2015. nov. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!