Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha nincs szemüvegem még, de...

Ha nincs szemüvegem még, de édesanyukámét használom az árt a szememnek? Bővebb lent

Figyelt kérdés
Anyukámnak megjavult a szeme, így ő már nem használja a szemüvegét. A jobb oldali -0,5-ös, a bal azt hiszem -0,25-ös. Nekem most volt suliban vizságalat, a bal szemem(pont az ellenkező mint anyukámnak) sokkal rosszabb mint a jobb, kb a táblának a 20%-át tudtam elolvasni vele. A jobb sem tökéletes, de sokkal jobb mint a bal. A kérdésem az lenne, hogy ha itthon hordom anyukám szemüvegét, úgy hogy még nem tudom hányas a szemem, az nem ronthatja jobban ugye? Mert nagyon jó érzés élesen látni, pedig azt hittem a jobb szemem miatt jól látok, de ha felveszem a szemüveget érzem hogy a jobb is kicsit rossz. Szóval szerintetek hordjam/hordhatom?

#szemüveg #dioptria #szem #szemészet #rosszul látok távolra
2015. nov. 21. 17:42
 1/5 Tom Hardy étrend válasza:
Igen,káros lehet én azt javaslom menj el egy szemészetre és nézesd meg :) a szemüveget meg sok helyen beváltják.És így az újhoz olcsóbban hozzá lehet jutni.
2015. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szamo77db ***** válasza:
Lássa orvos.
2015. nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne hord mert csak rontol a helyzeten.Csináltass neked megfelelőt!!
2015. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pénteken megyek szemészetre, akkor majd kiderül hogy mennyivel jobb/rosszabb mint Anyukám szemüvege:)
2015. nov. 30. 20:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Na igen, tudtam hogy a bal szemem nagyon rossz, de azt nem gondoltam volna hogy ennyire. Szóval a bal -1.25-ös, a jobb elvileg -0.5-ös lenne, de mikor elémrakták a 0.5-ös lencsét, nem lett jobb, sőt, szóval arra nem kell dioptriás lencse. Szóval a szemüvegem egyik oldalában sima üveg lesz:D
2015. dec. 7. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!