Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól lehet megműtt...

Hány éves kortól lehet megműttetni a szemet?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és már 7 éves korom óta vizilabdázom.Nagyon sokat romlott a szemem és már -4-es dioptriás szemüveget kell hordanom.Avízben iszonyatosan zavar, főleg úgy, hogy olyan poszton játszok amihez ez fontos lenne.Nem szeretném abbahagyni, mivel már nagyobb hírű fiatal korosztályú csapatokhoz lenne bejutásom, de ez nagyon gátol és nem merek belekezdeni.Hány éves kortól lehet szemműtéte valakinek? Esetleg van valami megoldás?

2015. nov. 29. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:

18

kontaktlencse

2015. nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kontaklencsét nem használhatok a vízben, ga jól tudom
2015. nov. 30. 06:02
 3/4 anonim ***** válasza:
23 éves kor előtt nem ajánlatos megműttetni. A lányomnak is ennyi idősen -4 volt a dioptriája. Azért nem szabad előbb, mert még változhat a dioptria, és nem lehet többször műteni.
2016. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvosom, hogy 20 éves korban lehet legkorábban.Mivel akkora áll be véglegesen a dioptria.Anyukám is akkor csináltatta.És én meg úgy tudom kontaklenccét lehet a vízben is használni.De legjobb lenne megkérdezni egy szakembert.Menj be a Vision Expressbe és kérdezd meg, biztos tudnak segíteni.Amúgy még ennél is van rosszabb, az enyém 5 és feles.És én meg úszom úgyhogy engem is nagyon tud idegesíteni.14/L
2016. okt. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!