Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lányom 10 éves ki nem állhatja...

Lányom 10 éves ki nem állhatja a szemüvegét mert sportol, pedig divatos drága szép szemüveget vettem neki. Kérdésem hogy ilyen korban lehet használni kontaktlencsét? -1.5 -2. 0 dioptriás.

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
14-15 éves korig nem javasolják.
2010. márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
ne erőltesd a szemüveget, ha szüksége lesz rá, hordani fogja.
2010. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Legfeljebb nem lát kislabdadobásnál!Mert ugye minuszos!
2010. márc. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
rövidlátó folyamatosan szüksége van szemüvegére tehát nem lehet nem hordani,teniszezik és röplabdázik. tapasztaltakról kérek tanácsot! engedélyezhetem e neki lencsét? üzletben kérdeztem mondta hordhat már de tudjuk üzleti alapon beszél belőle... mert lányom nagyon könyörög lencséért...
2010. márc. 22. 13:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal lehet,de ha ezt válaszja,akkor azért otthon hordja mindig inkább a szemüveget és csak a suliba a lencsét,de nyugodtan kérdezzen meg egy optikust.
2010. márc. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehetni természetesen lehet, nem lesz tőle semmi baja tudtommal, kérdezzétek meg tényleg az optikust, hogy mit javasol.
2010. márc. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
amennyire én tudom csak 12 éves kortól lehet, de ha lehet is előbb, sztem biztos nem tesz jót a szemnek, énis lencsét viselek és tudom magamról h azért az néha begyullad, egy gyereknek macerás, nameg persze az mégiscsak egy idegen anyag a szemben, és a szaruhártyát akadályozza a szabad lélegzésben.persze vannak légáteresztők is,az vmivel jobb, ha már muszáj akk ink olyant válassz...nem véletlen nem javasolják, még nem fejlődik ki teljesen a szem ilyenkorra, árthat neki...
2010. márc. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
igy hogy minuszos igy sajna nem tudok tippet adni nekem plusszos volt (5 éves voltam mikor először kellett használni) és egy idő után megelégeltem asszem 11 lehettem és 14 éves koromig nem használtam szemüveget és javult a szemem 2,5 volt mind a 2 szemem és ma az egyik teljesen jó a másik pedig 0,25 szóval nem használok továbbra se semmit am a látásjavító gyakorlatok neki azért nem jó mert én úgy hallottam hogy a minuszos nem javul
2010. márc. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kérdezzetek meg egy optikust bár én nem ajánlanám még a kontaklencsét
2010. márc. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én pár napja kaptam meg a lencsét.nekem azt monták hogy ha nem megy ne eroltesem mert fiatal vagyok(13 éves)
2010. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!