Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Segítség! Miért nem tudom...

Segítség! Miért nem tudom kiszedni a kontaklencsét?

Figyelt kérdés

Mátol van kontaklencsém, ma reggel több mint 1 fél orát kinlodtam vele, de végül sikerült betenni. Eljött az ideje, hogy szedjem ki, megprobáltam, nem ment. Megnéztem egy videot, ahol a csaj 3-4 másodperc alatt kiszedte. Több modszert is probáltam azóta, de egyszerűen nem jön ki. Még, ha határozottan csinálom, probálok nem pislogni, akkor sem. :(

Az orvos aztmondta lefekvés elött szedjem ki, de komolyan sehogy sem tudom. :C

Valaki tudna segíteni ?



2016. jan. 5. 23:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Kontaktlencse*
2016. jan. 5. 23:35
 2/9 anonim ***** válasza:
Valaki nincs ott, hogy tudna neked személyesen segíteni és kivenné a lencsét?
2016. jan. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha van otthon fiziológiás sóoldat, cseppents a szemedbe. Gyakori probléma, hogy keveset pislogunk kontaktlencsével, főleg, ha olvasunk vagy tv-t, monitort nézünk, a folyadékhiány miatt "rászívja" magát a szemedre. Ha ez megvan, óvatos simító mozdulattal két oldalról finoman nyomd össze kicsit a széleit, és ki tudod venni.
2016. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
58%
Nemá! Én 3 éve hordok kontaktlencsét. Egyszerűen tisztára mosod a kezed, és hüvelyk és mutató ujjaddal kicsippented, határozottan!
2016. jan. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Jha amúgy azt se árt ha kiszedés elött párat cseppentessz abból a löttyiből amibe amúgy is tartod éjszakára :D
2016. jan. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs ki segítsen.

Csepegtettem már a szemembe, de nem használt.

Hüvelyk és mutató újjammal probáltam, de egyszerűen túl nagyok az újjaim, ezért a nagy és mutatóval probáltam, de hiába. Probáltam lecsúsztatni is, de nem mozog. :(

2 órája csak könnyezek itt hiába.. :(

2016. jan. 6. 00:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Itt vagy még? Sikerült?
2016. jan. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az alsó szemhélyadar húzd le a bal kezed mutató ujjával,a jobkezeddel meg húzd a lencsét a suemed aljához. Ott a óvatosan összecsíped a lencsét és kész
2016. jan. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos csak ma reggel sikerült kiszedni, ezért nyugtalanul is aludtam, de a lényeg, hogy megvan.


2-3 perc alatt megvolt. Ezentúl menni fog, sikerült ráérezni.


Köszönöm a válaszokat !

2016. jan. 6. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!