Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemésznek vagy az optikusna...

A szemésznek vagy az optikusnak higgyek, folyamatosan viseljem, vagy csak bizonyos helyzetekben?

Figyelt kérdés

Gyenge távolra való szemüvegem van.

Az optikus azt mondta, hogy mindig hordanom kell, a szemész pedig azt, hogy csak filmezéshez, mozizáshoz és vezetéshez viseljem.

Néha mikor sokat ülök gép előtt és fárad a szemem, jól esik felvenni a szemüveget. Akkor most mikor viseljem?

Nem ront a látásomon ha nem lenne szükséges mégis mindig rajtam van, vagy az ellenkezője, ha mindig viselnem kéne, de csak 2naponta veszem fel?



2016. jan. 6. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A szemésznek...
2016. jan. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A teljes megszokásig az optikus, aztán a szemész tanácsa szerint tedd!

Ha csupán 2 naponta veszed fel, a kút, a kávája és az ürítés klasszikus esetét valósítod meg!

2016. jan. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Mennyire gyenge. -1 dpt alatt tényleg felesleges, nekem -0,75 és gyakorlatilag teljesen mellőzöm. Önmagától a szemüvegtől vagy annak hiányától ugyan se nem romlik, se nem javul a szem, van viszont egy hátulütője: ha folyamatosan hordod, az agy megszokja és levéve már nem hajlandó (olyan jól) korrigálni, hiszen úgy veszi szükségtelen, ezért a szemüveg nélkül már kicsit homályosabban fogsz látni, mint előtte a szemüveg nélkül.
2016. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 PPeePPiiTTaa ***** válasza:
Erdemes hordani a szemuveget, nem rontja a dioptriat. Mondjuk ha tenyleg kis dioptriad van akkor nem kell allandoan, de azert ha messzebb nezel akkor igen, meg ugyis megtapasztalod hogyan jobb neked.
2016. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jó, jó de mit nézzen az ember egy fél dioptriás szemmel messzebb olyan részleteket, ami feltétlen fontos? Ennyi erővel gukkerral is járkálhatnánk folyamatosan, mert akkor messzebb még többet látnánk. De minek ?
2016. jan. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez volt, sőt a szemész fel se írt szemüveget, mert azt mondta csak vezetéshez kellene ha nagyon zavar. Hát engem eléggé zavar, főleg mikor nem látom a táblát, ezt mondtam is neki de azt mondta ha hordom csak ront a látásomon, inkább üljek olyan helyre ahonnan már látok (még nem vezetek).

Nekem ugyan még nincs szemüvegem, de nemsokára csináltatok, mert eléggé zavar, hogy ha elöl nincs hely az egyetemen akkor hátulról nem látok semmit és ott ülök 90 percig feleslegesen. Emellett néha szerintem utcán is hordanám, mert jó lenne azért látni pár dolgot (pl. messziről, hogy melyik busz jön, stb.), viszont sokszor tényleg feleslegesnek érezném.

Szerintem se kell mindig hordani csak ha szükséged lenne a távolra látásra . :)

2016. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Más fórumokon is állandóan a busszal példálóznak, komolyan mondom, nem értem. Ha közelebb ér a megállóhoz úgyis meglátjuk előbb-utóbb, hogy hányas. Ki előbb, ki később, de garantálom, hogy akinek -3 dioptria alatt van, annak a járatszám leolvasásához nem kell felmásznia a már álló busz szélvédőjére. Külön be kell mosakodni a felszálláshoz vagy miért kell már 1 perccel előbb tudni ?

Az miért nem bosszantja a szemüveges embert akkor, hogy van, aki még szemüveg nélkül is további 50 méterről messzebbről látja, mert jobb a szeme felbontóképessége? Miért másokhoz mérjük állandóan, mikor az adott szituációban, ha elég, akkor tök mindegy, hogy mások mennyit és milyen minőségben látnak, hallanak, tudnak futni, főzni, énekelni, autóversenyezni ?

2016. jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Talán azért mert pl. Az egyetemi tanterem is egy normálisan látó emberre van szabva és ha beülök a 4. Sorba már alig látok? Persze megoldásnak jó hogy üljek előre de ha az első sorok tele vannak akkor kár is bemennem órára mert nem látok semmit. Buszt pedig magamon tapasztaltam, pl. Ha pár méterre vagyok a busztól és a busz már a megállóban áll de nem látom hányas akkor elég hülyén érzem magam, fussak e vagy ne? Vajon ez az a busz e vagy sem. Ha futok és nem az akkor hülyét csináltam magamból a vezető meg feleslegesen várt ha észevette hogy rohanok, ha nem futok mert nem látom melyik az akkor meg jól lekésem és várhatok egy órát a következőre. Persze induljak el időben...de olykor előfordulhat.
2016. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előző

Az lehet. Csakhogy, amiről, akiről te írsz, az nem fél dioptria. -0,75-ös szemem van és tudom mit hány méterről lehet leolvasni.

2016. jan. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 0,75-ös, ezért mondom, hogy már az egyetemen a 4. sorból nem látok. Persze a nagybetűket, kivetítőn még csak-csak elolvasom hunyorítva, de amit a táblára írnak az nehézséget okoz (pl. matek órán a számok). Persze a busz kérdés eléggé szélsőséges példa, de a hétköznapibb életben sokkal inkább felmerül a gond, pl. mikor jön veled szembe valaki és erősen kell rá koncentrálnod, hogy felismerd vajon ismered-e, én speciel eléggé hülyének érzem magam eközben, hogy bámulok valakit és próbálok beazonosítani, miközben szemüvegben már rég meglenne ki az illető.
2016. jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!