Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegség-e, ha valaki beszéd...

Betegség-e, ha valaki beszéd közben (pl. előadástartás) folyamatosan, bizonyos időközönként köhög, köhint? Mondjuk percenként, és enélkül nem tudja az előadását megtartani.

Figyelt kérdés
Mitől alakul ki? (Akiről szó van, régen normálisan beszélt.) Gyógyítható? Mivel nincs a torkán semmi, ami ingerelné, nem is asztmás vagy ilyesmi, arra gondolok, hogy pszichés oka van. Vagyis ez nem beszédhibának minősül? Logopédus segíthet, vagy pszichiáter, pszichológus? Ha ismertek konkrét esetet, s leírjátok az okot, a kezelést, az eredményt, az is nagy segítség. Köszi!
2012. jan. 21. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Zavarban van, ideges.Ez nem beszédhiba.Ha sűrűn tart előadást akkor pszichológus segíthet neki.
2012. jan. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ilyen tanárom,aki a másfél órás előadásokat így végigköhögi. Tisztában van vaele,h az másokat is zavar,de nem tesz ellene semmit. Szerintem ez egy berögződött rossz szokás,de az is lehet,h az 1. válaszolónak igazat adva,csak egyszerűen zavarbba van. Nem hiszem,h logopédus tudna rajta segíteni,pszihológus talán.
2012. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ. Én azt gondolom, hogy nagyon zavarja az illetőt, hogy ez van; hogy előadás közben másokat ez zavar. Szerintem nem tud mit tenni. Talán olyan, mint a hadarás, hogy nem tudja megoldani ezt a problémát.még kisebbrendűségi érzést is okozhat ez, ha pl. egy egyetemi oktatóról van szó. Pedig nagyon okos, nagy tudású ember az, aki miatt én kérdezem.S régen is adott elő, de nem köhögött.Trauma tudtommal nem érte.Lehet-e valamit tenni? Tudtok-e gyógyult esetekről?Még annyit, hogy négyszemközti beszélgetésben nem köhécsel, csak ha sok ember előtt kell beszélnie.Azért alakul ki, mert fél a nyilvános beszédtől?Túlságosan izgul?
2012. jan. 21. 15:47
 4/5 anonim válasza:
Nem vagyok orvos, csak tapasztalatom van erről. Ez elég gyakori jelenség, és a tapaszalatom szerint akkor veszi elő az embert, ha kétségei vannak a saját kompetenciájával kapcsolatban az adott témában. Ismerősök előtt nem feszélyezett, hiszen azokban bízik, tudja (tudat alatt akár), hogy nem fogják kinevetni, ha tévesztene. Nem is a "tomeg" az, ami kiváltja a szorongást, hanem az, hogy "idegenek". Én úgy jutok túl ezen a mai napig, hogy bemutatkozom, és az első percben megkérek valakit a hallgatóságból, hogy... (pohár víz, ajtó/ablak csukása, villany, függöny...bármi) tegyen meg valamit, majd megköszönve megkérdezem a nevét. (Ha ez kevés, akkor a padtársáét is, a hozzászólókét, stb). Ezzel máris közelebb kerülünk, néhány párbeszédből arról is "megbizonyosodok", hogy hallgatóságom azért van itt, és hallgat engem, mert én többet tudok a témában és ami a legfontosabb: át tudom adni, hiszen azért vagyok előadó. :) Sok sikert!
2012. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sokat segítettél, nagyon köszönöm!
2012. jan. 22. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!