Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha úgy érezzük hogy szemüveg...

Ha úgy érezzük hogy szemüveg kell, akkor optikába vagy szemészetre célszerű menni?

Figyelt kérdés

Elvileg optikákban is szemész orvos van, és így egy körrel hamarabb végezni, de egy szemészet valahogy... "komolyabbnak hat".


Előfordul hogy az egyik szememre homályosan látok.

Tiniként hordtam szemüveget, de magamtól abbahagytam.

Most fiatal felnőtt vagyok.


2016. jan. 12. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:

nehogy azt hidd, hogy a szemész orvos jobb, mint aki az optikában beméri a szemed. nekem az optometrista vette észre, hogy cilinder kell a szememre, pedig 10 éve járok majdnem minden évben szemészetre és ott nem derült ez ki.


másrészt ne ilyen vision expressz és ofotértbe menj szemüveget csináltatni, mert eszméletlen árakon dolgoznak. ha pesti vagy, akkor tudok ajánlani egy nagyon jó optikát.

2016. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hanyas volt a szemed tiniként? Miért hagytad abba?

Optikában ugyanazok a szemorvosok vannak magánrendelésen, mint a kórházban. Én biztos optikába mennék a környezet, a várakozási idő miatt és a szemüvegből is kedvezményt kaphatsz, ha utána ott csináltatod.

2016. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A helyedben a szemeszetet probalnam ki, hatha ott nem akarnak atverni.


Kb. egesz eletemben szemuveget hordtam, es most kezdek rajonni arra, hogy talan nem veletlenul kell nekem masfel evente lencset cserelnem - erdekes modon, miutan megvizsgaljak a szemem az optikaban, mindig egy sokkal erosebb lencset kapok, mint amilyet kellene, mondvan, "hordd egy hetig, es hozzaszoksz!". Igen, asszem mindig sikerult is a szememnek hozzaROMLANIA a nem megfelelo lencsehez.


Ha van itt valaki, aki jobban ert nalam ehhez: nem az lenne a normalis, hogy olyan lencset kapjon az ember, amitol nem kezd fajni a feje, mivel tulerolteti a szemet? Nem olyan lencset kene kapnom, amivel kenyelmesen latok jol?


Ugyhogy kerdezo, nekem nagy lehuzasnak tunik, es legkozelebb szemeszetre megyek, hatha ott felfogjak, milyen lencse kell nekem es olyat is adnak akkor.

2016. jan. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Feles.

Egy idő után már pont szemüvegben fájt a fejem, ezért hagytam abba.

Orvoshoz persze nem mentem. :/

2016. jan. 12. 15:59
 5/10 anonim ***** válasza:

" Nem olyan lencset kene kapnom, amivel kenyelmesen latok jol? "


Dehogynem. Sot nem is szabad tul eros szemuveget adni, az sem baj ha egy fel dioptriaval gyengebb mint a mert ertek.

2016. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nahh, 12 éve hordtam szemüveg (talán egy évig), most megtaláltam egy 3 évvel ezelőtti szemvizsgálatos papírt (valami egészségnapos szűrésen voltam), ezen - 0,5 ill 98 fok van írva.


A 98 nem tudom mi, de szerintem 3 éve még ugyanolyan szemüveg kellett volna, mint tiniként.

2016. jan. 12. 16:12
 7/10 anonim ***** válasza:

A dioptria mérése nem tűnik valami egzaktnak.

Véletlenül még egy számot eltalálunk, hopp máris 10%-kal jobbnak minősül a szemünk.

Cserélhető lencsékkel nézegetjük aztán, hogy melyikkel látunk jól. Azzal senki sem foglalkozik, hogy nem egyforma a megvilágítás, természetes vagy mesterséges, fáradtak vagyunk-e, reggel van-e vagy este. Egyszóval a vizsgálat nem sztenderdizált.

Ezek után az a csoda, ha valaki pont olyan szemüveget kap, ami éppen neki való.

2016. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer szemorvos olyan szemüveget írt fel, hogy egy napig szédültem benne, egyszer meg a fejfájás-szédülés kombótól be is hánytam. Persze mentünk vissza, de ő magyarázott, hogy ez normális, hozzá kell szokni. Elmentünk egy optikába (a sürgősségre való tekintettel oda), ahol megvizsgáltak, hát vagy fél-háromnegyed dioptriákkal lőtt mellé a doki. Mondták is ott nekünk, hogy ők pl az említett orvos által írt szemüvegrecepteket nem is fogadják, annyi a panasz. A szemcsit garanciában visszacseréltettük gyengébb lencsével.

Szóval nem, nem normális a diszkomfortérzet az új szemüveggel, azt kellene érezned utána, hogy "wow, de qrvajól látok!".

2016. jan. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A dioptria mérése nem tűnik valami egzaktnak. "


Pedig vannak mar ma is olyan szamitogepvezerelt kamerak, amik egzaktul kimerik a szem optikai tulajdonsagait. A lencsecserelos modszer elegge idejetmult.

2016. jan. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem idejét múlt, mert ahol géppel mérik, ott is kipróbálják utána lencsékkel is. És a gépi mérésnél is számít, hogy mennyire fáradt a szem, meg a manusz a méréskor.

A gép amúgy is "fölémér", mivel nincs az a szem, amin ne lehetne még javítani, ezért még a 0 dioptriásra is kimér valamit. Ennek oka, hogy a 0 dioptria meghatározása, vagyis az, hogy hány méterről hány mm magas betű elolvasása számít "normálisnak", teljesen önkényes.

A természet biztosan nem úgy alakította ki az emberi szemet, hogy éppen pont 1,000000 ívperc felbontás legyen a normális és nem 0,9798542 vagy 1,08954.

2016. jan. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!