Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet-e mínuszos szemüveget...

Lehet-e mínuszos szemüveget venni csakúgy, mindenféle vizsgálat nélkül, és ha igen, hol?

Figyelt kérdés

Konkrétan nem is megvenni szeretném elsőre, csak letesztelni, hogyha kéne, akkor kb hányas. Ez az oldal :

[link] azt adta ki, hogy nem kell szemüveg, bár úgy vagyok vele, hogy az egyetemi előadásokon a 4. sornál távolabb nem igazán látom a táblát.


2010. márc. 27. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szemed nem játék. Bármelyik optikában tudnak szemvizsgálatot készíteni. Sok helyen akcióban akár ingyenesen is. De a szemészetre ha elmész, ott is ingyen végzik el.

Szemüveget nem lehet "csak úgy" hordani. Egy szemüvegnek sok ismérve van, így mindenképp kell szemvizsgálat előtte.

2010. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló engem meg fog ölni, de kapható nagyobb szupermarketekben is egy-két dioptriás szemüveg, csak úgy ki vannak rakva egy állványra. És be kell hogy valljam, én egy eurós boltban vettem magamnak egydioptriás szemüveget 250 forintért, amit kizárólag apró betűs szövegek olvasásához használok, minimális időre, és beválik.
2010. márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szupermarketekben olvasószemüveg kapható. Azok pluszosak, tehát annak kell aki közelre rosszul lát. Neked normális szemüveg kéne amihez vizsgálat kell mert lehet hogy különböző a két szemed dioptriája vagy cilinderes szemüveg kell vagy bármi egyéb.
2010. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj el szemészhez! Nem véletlenül vannak a szemészek, mivel ők orvosok, és meg tudják állapítani, hogy melyik a legjobb a szemednek. Ezzel ne viccelj, a szem nagy kincs!
2010. márc. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!