Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse kivétele?...

Kontaktlencse kivétele? https://youtu. Be/sTUaVfmgl_I ezzel a módszerrel valaki csinálja rensdszeresen? Nem ártok így a lecsének vagy a szememnek?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam kontaktlencsét. Betenni úgy ahogy megyeget, de kivenni sehogysem tudom. Először a tanító nő vette ki a hűvelyk és mutató ujjas módszerrel és úgy is próbálggatam,de nem ment. Itthon apa vette ki nekem úgy ahogy a youtube-os csaj.Nekem ez jobban tetszik majd ezt szeretném betanulni. Ez nem árt a lágy lencsének vagy a szememnek? (Angolul nem nagyon értem mit mond)

2016. febr. 6. 23:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*rendszeresen
2016. febr. 6. 23:07
 2/12 A kérdező kommentje:
[link] Be/sTUaVfmgl_I
2016. febr. 6. 23:08
 3/12 A kérdező kommentje:

Jaj bocsánat,csak gondoltam így könnyebb lenne

[link]

2016. febr. 6. 23:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel a módszerrel simán el lehet érni, hogy becsússzon a szemhéjad alá, az meg kevéssé élvezetes. Próbálgasd még tovább.
2016. febr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Fuuj nekem a tanito szinten a szemembe nyulkalt, majdnem.elvette a kedvem. Ugy veszem ki, hogy a mutato es huvelyk ujammal egy minimalisan osszeszoritom (felgyurom) es kesz. Tesom meg fogja a mutato ujjat, es a lencset a konnycsatornaja fele tolja, majd az magatol kijon es a kezen marad. Attol engem a hideg kiraz.


Sajnos ezt te erzed melyik a jobb. Lehet kicsit nyuzni a lagy lencset, de ha lehet ne nyomd ossze nagyon. Ha mondjuk osszetapadt, mert tul erosen nyomtadbossze, tedd a folyadekjaba es visszaugrik a formajara. Persze ha nincs mazlid megtorhet, vagy szakadhat, de amugy nem nagy para a lencse csak az elejen. Ot eve hordok mar, semmi bajom nem volt meg, a szabalyokat be kell tartani

2016. febr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, mondjuk én napit hordok, ott nem számít hogy veszem ki, megy a kukába. És nem kell a folyadékkal szórakozni.
2016. febr. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Nekem nagyon egyszerűen és gyorsan kivette a tanító szinte nem is éreztem.A hüvelyk ujj ès mutató ujj össze csippentésével nem megy,nem merek olyan erővel hozzá érni a szememhez (tudom nem a szemem csak a lencse,de nem megy így). Egyébként most ez 1 havi próbalencse szóval elég sok időt ki kéne bírnia,ezért kérdeztem meg.
2016. febr. 7. 10:12
 8/12 anonim ***** válasza:
De nem is kell erő, ha összecsippented. Nekem a berakással voltak gondjaim, az optikusnál összesen vagy másfél órát sz**ptam míg mindkettő a helyére került.
2016. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én inkább így nem merném kivenni, szerintem le is ejteném.

15 éve 2 ujjal veszem ki, széthúzod a szemed, a mutatóujjad rárakod a lencse közepére, felnézel, a lencse lejjebb kerül és bemegy alá a levegő, így könnyen ki lehet venni 1 mp alatt. Nem kell nyomni a szemed, a lencse nem gyűrődik különösebben és végig fogod a lencsét, nem esik le.

2016. febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem az jött be, hogy mutatóujjal az orrom irányába tolom a lencsét lefelé, amíg érzem, hogy nem cuppan le a szememről, próbáld úgy ki! (én ezt tükör nélkül csinálom, de te előbb tükörrel próbáld) Viszont, ha ennyire nem megy a lencse ki-be rakás, akkor próbáld egy ideig a napi lencse hordását, annak mindegy, ha kifele menet elszakad!


Amit a csaj csinál a videon, annak az lesz az eredménye, hogy a szemhéja alá fog menni.

2016. febr. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!