Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemfájás. Kérlek valaki?

Szemfájás. Kérlek valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tegnap este óta, egyik pillanatról a másikra elkezdett fájni a szemem. Vagyis olyan mintha a szemhéjam fájna. Reggelre bedagadt, olyan mintha pirosas-lilás foltos lenne és minden pislogásnál fáj. Ha a szempillámhoz hozzá érek, olyan érzés mintha kést döfnének a szemhéjamba/szemembe. Mitől lehet ez? Kell aggódnom?

Ja...és nem sminkeltem mostanában a szemem, nem is ütöttem meg. Nem tudom mitől jött ez ki...és egyáltalán mi ez?


IGEN, egyszer már kiirtam, de azóta rosszabb lett. Valaki tudna segítteni?? :(


2016. febr. 8. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyszer már kiirtad? tényleg? hűha de ügyi vagy...

nehogy orvoshoz menj vele, végülis ez csak a szemed, ha megvakulsz ki nem szarja le...

2016. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Arra nem gondoltál, hogy esetleg nem tudok?? Házi orvos rohadt kedves ember, aki úgy rendel, hogy a legtöbb esetbe ne lehessen odaérni. Mellesleg beutalna szemészetre. Nálunk a szemészetre időpontot max 1 hónap mulvára kapsz... Más kérdés? :(
2016. febr. 8. 22:29
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

nem lehet oda érni? miért napi félpercet rendel? gondolom még iskolás vagy ennyi sütni valóval...

Ha láthatóan sürgős nem fog időpontot adni azonnal köteles ellátni...hol élsz te szatyorban? jesszus...

2016. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem neked kötőhártya gyulladásod van, de persze azért nézesd meg a szemészeten mindenképp.

Antibiotikumos szemcseppel pár nap alatt ki lehet kezelni, viszont arra kell vigyázni, hogy ez baromi fertőző ám, szóval ne dörzsöld a szemed és ne puszilgasd nagyon a hozzátartozóidat, mert simán elkapják. Cserélj minden nap párnahuzatot is!

2016. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Falun...nem városba ahol éppenséggel a városiak se...ét kinyaljáj. És bocs...dolgozom. Nem nézik jó szemmel ha nem mész dolgozni. Jobb esetbe kiis rugnak. Az orvos délelőtt rendel 2 órát, amikor melóba vagyok. És hozzáteszem, hogy a mi háziorvosunk kéztörésnél megkérdezte, hogy mért igy nem lehet dolgozni? Szóval remélem érted mi a gondom...
2016. febr. 8. 22:33
 6/11 anonim ***** válasza:
azért a szem az nem játék, meg ha fertőző, akkor a melóhelyedre is beviszed. A számítógép sem tesz most neki jót egyébként, inkább pihentesd, vagy borogasd kis kamillával.
2016. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ugyan nem jó stílusban közölte, de az első válaszolónak van igaza.


A szem nem játék, háziorvos megnézi, felír valami szemcseppet vagy kenőcsöt ha "csak" egy fertőzésről van szó. Ha komolyabb a baj, akkor szemészet és nem váratnak 1 hónapot ha olyan...


Ha abszolút nem akarsz dokihoz menni, akkor várhatsz, hátha elmúlik vagy gyógyszertárban kérj vmi antibiotikumos szemcseppet (ha van recept nélküli?!) vagy septosyl kenőcsöt bár ez 1800 ft kb de nagyon hatásos és nem vényköteles.

2016. febr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat. :)

Valóban én is rosszul reagáltam le csak nagyon bosszantó. De ezeket a tanácsokat megfogadom. Amennyiben ez sem segítt elmegyek szemészhez. :)

2016. febr. 8. 22:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Árpa?
2016. febr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Volt már kötőhártya gyulladásom az teljessen más volt. És árpám is volt már. Akkor sose igy fáj a szemem és általában alvás után el is múlik. De ez nem. :/
2016. febr. 8. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!