Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -0.5 dioptriás lencse. Értelme...

-0.5 dioptriás lencse. Értelmes ez?

Figyelt kérdés
Suliban nem láttam a táblát a nagy előadókban, ezért elmentem szemüveget csináltatni. A szemvizsgálatot követően -0.75 és -0.5-ös szemet állapítottak meg. Az így megrendelt szemüvegem -0.5 és -0.25-ös. Ennek így van értelme, hordjam?
2016. febr. 18. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem láttad a táblát, ezzel pedig igen, akkor van, de bennem is felmerülne ez a kérdés ilyen gyenge szemüvegnél. Az én első szemüvegem -2.0-s volt, addig fel se tűnt senkinek, hogy rosszul látnék...
2016. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jobban látsz tőle akkor van értelme, nekem is ilyen gyenge szemüvegem van, vezetéshez, tv-hez veszem csak fel, de ha nem veszem fel sokáig, akkor megfájdul a fejem
2016. febr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgyis megrendelted, szóval meglesz, próbáld ki. Nekem -0.5 mindkét lencsém, azóta nem hunyorgok, ráadásul kiderült, hogy nem frontérzékeny vagyok, hanem csak emiatt fájt állandóan a fejem.

Ha mégse tetszik, akkor max. nem hordod. Legyen nálad tok, amibe el tudod tenni, ha nincs rá szükséged.

2016. febr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól látsz, de ezzel még jobban fogsz látni, különösen távolra. Egyelőre még eldöntheted, hogy hordod-e.
2016. febr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rendszeresen semmiképp se hord, mert utána már nélküle rosszabbul fogsz látni.
2016. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rövídlàtókènt (is) természetesen hordani kell. Nem romlik a szemed tőle. Az èleslátás igényét szépen megszokod . Hajrá!!
2016. febr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szeme sem a szemüvegtől, sem nélküle nem romlik, ez triviális.

De nélküle igenis, hogy rosszabb lesz, ha hozzászoktatja.

Mínusz sok dioptriánál természetesen nem oszt, nem szoroz, hogy az agy elveszti az a -0,25..-0,5 korrekciós képességét, de ennyinél még sokat számít.

A szemüveget levéve már inkább -1-esként fogja megélni a látványt és az eléggé lelombozó tud lenni.

2016. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!