Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fájhat attól a szemem, hogy a...

Fájhat attól a szemem, hogy a szemüvegem egyik lencséjében van dioptria, a másikban nincs?

Figyelt kérdés

Egyik szemem rosszabb (-1-es), így arra az oldalra dioptriás lencsét tettek a szemüvegembe, a másik lencsét pedig üresen hagyták. Már megszoktam a szemüveget, viszonylag jól látok vele, de mikor rajtam van, akkor sokszor a jobbik szememmel kicsit homályosan látok. Ha meg leveszem a szemüveget, akkor nagyon sokáig (órákig) tart visszaállnia a látásomnak. Plusz levétel után olyan mintha valami húzná a rosszabb szememet, nem tudom jobban elmagyarázni, de nagyon kellemetlen érzés.

Lehet ez esetleg attól, hogy a másik lencsébe egyáltalán nincs dioptria? Vagy van valami ötletetek, mitől van ez?


2016. febr. 21. 23:06
 1/5 anonim válasza:
Igen
2016. febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem cilinderes a lencséd? Az szokott ilyen húzós érzést kelteni.
2016. febr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eltaláltad, tényleg cilinderes, erre nem is gondoltam, hogy ettől is lehet. De ezzel mit lehet kezdeni akkor? Csináltassak cilinder nélküli lencsét?
2016. febr. 22. 00:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején nagyon fájt a szemem, amikor próbáltam hozzá szoktatni a szemüveghez. Minél többet volt rajtam annál jobban fájt. Aztán úgy döntöttem, hogy nem kínozom vele tovább, nem hordom. Ez jó döntés volt, mert szépen fokozatosan rendbejött. Most már csak akkor fáj, ha sok olvasással erőltetem, vagy ha védőszemüveg van hosszabb ideig rajtam.
2016. febr. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most én is ezt csinálom, hogy inkább nem is hordom, de így se jó sajnos. Egész nap gép előtt dolgozom, és egyre jobban kell erőltetni a szemem, hogy nap végére is lássam a monitort.
2016. febr. 22. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!