Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ti melyik szemüveget szeretite...

Ti melyik szemüveget szeretitek és miért?

Figyelt kérdés

Lényegében ahogy én néztem 2 féle típus van van a "kicsi" szemüveg pl:

[link]

(vékony szinte csak a szemet takarja a lencse)

és van a "nagy" (nem a hipster) pl:

[link]

(nagyobb, emiatt nem kell a fejemet forgatni ha nézni akarok valahova csak a szemem)


Ti melyiket részesítitek előnybe és miért?



2016. febr. 29. 11:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Rajtam mindig rajtam lenne, mert mínuszos
2016. febr. 29. 11:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem pont kettő között van, féldamilos.
2016. febr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Közben rájöttem, hogy az első féldamilos :D nah nekem olyan van, az biztosan tart, mégse túl feltűnő a féldamil miatt, nekem bevált már vagy 7 éve.
2016. febr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Varga Péte4 ***** válasza:
A praktikum szempontjából mindenképpen a nagyobb lencse előnyösebb.
2016. febr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

eddig én is nagyobbat használtam, de kíváncsi voltam hátha valaki a kisebbet szereti


Nekem jobb hogy nem kell forgatnom a fejem csak a szemem

2016. febr. 29. 13:14
 6/7 anonim ***** válasza:

A damilos, meg a méret szerinti csoportosítás az nem ugyanaz.

Van a keret nélküli, ez van a 2. képen. Kevésbé merev, viszont nagyon könnyű és alig látszik. Van a damilos (1.kép), amin felül merevítő keret van, alul pedig damil merevíti a lencsét. Végül van a teljesen keretes.

Méretügyileg az a helyzet, hogy több száz év alatt nem sikerült oda eljutni, ahova a napszemüvegekkel már rég: természetesen az egész látóteret takarnia kéne, (praktikusan ívelve, hogy ne tenyérnyi legyen a lencse.). Más különben a fejet kell forgatni, plusz bezavar, hogy a lencsén kívüli, de még látótéren kívüli részben a környezet más sebességgel mozog és ez zavaró. Lehet itt persze azzal jönni, hogy mindent meg lehet szokni és valóban a vízen+száraz kenyéren élést is, de minek, ha nem lenne muszáj.

2016. febr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6x képeket nem azért raktam be mert damilos vagy nem hanem azért, hogy a méretet szemléltessem
2016. márc. 2. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!