Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért ad az optikusok zöme...

Miért ad az optikusok zöme gyengébb dioptriás szemüveget mint amit géppel kimérnek?

Figyelt kérdés

Már vannak hullámfrontos, egészen spéci, minden irányban pontos értékeket mérő eszközök, le is méri az optometrista, aztán csap egyet a hasára és ad fél dioptriával kisebbet. Hasonlít a "mérd mikrométerrel, jelöld krétával, vágd baltával" elvhez.

Eredmény: nem látok élesen az új szemüveggel -> nem hordom.

Kérdésem: Miééért???



2016. márc. 10. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom. Az én vidéki optikusom úgy csinálta meg a szemüvegemet, ahogy a szemorvos előírta. Megjegyzem, az optikusnál kérheted, hogy mérje be a szemüveget, amit csinált. Ha eltér a rendelvénytől, kérd vissza a pénzedet, és oda ne menj többet.
2016. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Ez a kérdésed alapján EGYETLEN EGY optikus!
2016. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyanez volt. Én visszamentem és mondtam neki, hogy most akkor adjon egy olyan szemüveget, amivel látni is fog. Még ajándék szemüvegkeretet is kaptam...
2016. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Több helyen is ezt tapasztaltam. Azt szokták mondani, nehogy ellustuljon a szem, ne romoljon tovább, ne szokjon hozzá, stb., alulkorrigálnak.


A jelenlegi esetben szerencsére van elégedettségi garancia amivel kénytelen leszek élni, mivel a mérési lapon is hasszámok szerepelnek a mért értékek helyett.

2016. márc. 11. 08:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Olcsobb előállítani :D
2016. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is igy van,állítólag tényleg azért hogy a szem ne szokjon hozzá, ne romoljon annyira. Én mondjuk eleve a gyengébbet kértem mert az erősebbnél annyira tűéles volt minden,hogy igen zavart az már, meg a térlátás se volt megfelelő,meg kellett volna szokni nagyon. Így meg bármikor vissza lehet menni kérni az erősebbet ha szükséges,addig meg amíg nem okoz panaszokat,nincs vele gond. Nyilván ha erősebb dioptriákról beszélünk és zavaró a különbség,tehát fáj a szem vagy homályos a látás a gyengébbel,úgy az erősebbet kell kérni, de ha nem rossz annyira a szem,vagy nem problémás a gyengébb dioptria, addig nem akarják rögtön a "legerősebbet" felírni.
2016. márc. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolom -os vagy ;)

Az lenne a korrekt ha pupillatágitásban mérnék a szemedet. Akkor nemcsak a pupilla tágul ki, de a fókuszáló izmos is ellazulnak.

A gépbe nézve ugye teljesen el kellene lazítani a szemedet, ez pl. fél napos számítógépes munka után nem feltétlenül megy. A szem ilyenkor nem teljesen ellazult, nem a végtelenbe fókuszál hanem közelebre, így minuszosabb lesz az eredmény.

Én kb. 36 éves koromra jöttem erre rá :) Azóta a gépbe egy kissé mellénézek a házikónak, a szélét nézem, hogy a szem ne akarjon ráfókuszálni. Fókuszálni meg csak egy irányba tud, ahogy fókuszál nem a végtelenbe nézel, egyből minuszosabb lesz at eredmény.

A gép -1,75 -2-őt mért mindig, a szemüvegem -1,25. Pupillatágításban és a kissé mellénéző technikával egy az egyben jól mér -1,25-öt.

2016. márc. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30 éve vagyok szemüveges, de nekem ilyen még nem volt. Mióta vannak a gépi vizsgálatok, azóta mindig megegyezett a próbalencsékkel végzett vizsgálat eredménye is azzal, amit a gép köpött ki, úgyhogy azt kaptam szemüvegben is, fel se merült, hogy mást kéne.
2016. máj. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az alulkorrigált értékkel készített szemüveg is túl erős lett. Gyakran merül fel bennem, hogy ennyire élesen nem is kellene látnom. Így gyakran teszem fel a korábbi, gyengébb szemüvegem. Az pont a kényelmes dioptria, mindent látok vele, táblákat is, apró feliratokat áruházakban stb.
2019. jan. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!