Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 7 éves kislány egyik napról a...

7 éves kislány egyik napról a másikra az egyik szemére elkezdett kancsalítani. Teljesen befordul a bal szeme jobbra "ütközésig". Most lett sulis, sokat néz közelre, szemtengely ferdüléses, szemüvege van. Volt valakinek ilyen problémája?

Figyelt kérdés
Mikor megláttuk, levettük a szemüveget mert az optikus azt mondta hogy már nem jó, amúgy is most van egy éves a szemüveg, és abban a hétben jobb is lett. Most, hogy kész lett a még erősebb szemüveg, még durvábban visszajött a kancsalság. Valakinek hasonló "élménye" nem volt? Nem tudom mi legyen, neurológuson gondolkodunk, hogy nézze meg esetleg.
2016. márc. 12. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
minél előbb lássa neurológus, meg szemész. lehet szemizombénulás (a hirtelen kialakulás mellette szól), de ki kell zárni sajnos daganat lehetőségét is (pl. retinoblastomára utalhat még a pupillánál a fehéres elszíneződés)
2016. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akér daganat is lehet, szemészeten voltatok? Ha nem, akkor mielőbb vidd el.
2016. márc. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolkodni kell, hanem mielőbb kivizsgáltatni. Nem optikában, hanem gyermekszemész szakorvosnál és neurológusnál, jó irányba indultál gondolatban.

Sajnos tényleg lehet igen súlyos oka is, jobb lenne mielőbb kideríteni. Távdiagnosztizálni nem tudom és nem is akarom.

Egyéb tünetei nincsenek? Egy rutin labor sem értana plusz egy általános kivizsgálás, vérnyomásmérés, stb.

De tényleg ne halogassátok, jövő hét elején induljatok neki mindenképp! Jobbulást a gyerkőcnek!

2016. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha fáradt, akkor jön elő főleg. Ma miután nem viselte az új szemüveget nem fordult elő, legalábbis amikor figyeltük. Más tünete nincs. Az optikus aki orvos is, azt mondta rossz volt a szemüvege. Szerdán megyünk orvoshoz, remélem csak elfárad a kis szeme...
2016. márc. 13. 18:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett a kislány szemével? Mit mondott az orvos? Nagyon érdekelne, a fiamnál pár hónapja enyhe rejtett kancsalságot állapítottak meg, de a doki azt mondta, lehet idegi alapú is (szorong a suliban veszettül), és várjunk még vele. Azonban most azt mondta, úgy érzi, nem mozognak együtt a szemei, megérmültem én is ettől…
2016. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Miután visszamentünk az orvoshoz, rá kellett jönnöm, hogy rossz helyen vagyunk, dr Szentkirályi Béla egy értelmi fogyatékos sajnos. Nem értette meg, hogy a gyerek szemüvegben még jobvan kancsalít. Azzal fogadott, hogy ilyen nem lehet, a szemüveg pont arra való, hogy tehermentesítse a szemet, ezért most újra elvégzi a vizsgálatot, és utána menjünk ahova akatrunk?! Köpni nyelni nem tudtam, mondom neki nem kritizáljuk a munkáját, csak tájékoztatjuk a fejleményekről, mondja meg baj, hogy többet kancsalít, normális reakció-e stb.. A lényeg a lényeg, már ott tartottunk , miért nem fényképeztem le a gyerek szemét? Miért, kérdezem, nekem nem hiszi el, elmondtam teljesen befordul stb, de csak mondogatta ilyen nem lehet ha viseli. Miután kiküldött, hogy a pupillatágító hasson, lefényképeztem neki a gyereket miközben teljesen befordult a szeme, (a vizsgálat alatt pont nem volt ilyen, reggel kevésbé jelentkezik), azt meg már meg sem akarta nézni. Hozzáteszem, a szemüveget 15 fokkal eltérő módon csinálták meg, így a rendelés előtt fél órával vettük át az újat, addig viselte míg sorra kerültünk, az új lencsével. Tragikus bohózat, most felírt egy még erősebb szemüveget, de elviszem a leletét, a gyereket a szemüveget valaki máshoz. Ő azt mondta hogy biztosan nem neurológiai oka van. Elviszem neurológushoz is, ezen már nem múlik...
2016. márc. 19. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!