Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől lehet ez? (kontaktlencse)

Mitől lehet ez? (kontaktlencse)

Figyelt kérdés
Tegnap óta használok kontaktlencsét. Azt mondta az optikus, hogy első nap 2 órát lehet bent, utána növelhetem kettővel, szóval ma 4 órát volt bent. 4 órakkor betettem, nem is volt semmi gond, de kb olyan fél 7 körül kezdett homályosodni a látásom. 8kor kivettem a lencsét, de amíg bent volt, a homályos látás nem múlt el. Mitől lehet ez? A másik problémám az lenne, hogy amikor kivettem a lencsét, megtisztítottam, beletettem a tokjába, de azt vettem észre, hogy a folyadékba ilyen kis fekete szöszök vannak. Mitől lehetnek benne? Ez árt a lencsének?
2016. márc. 25. 20:18
 1/7 anonim válasza:
Nem, hogy fáradt lehetsz és azért homályos? Nekem attól szokott.
2016. márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) lehetséges hogy attól volt
2016. márc. 25. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:
A szöszök a kezedről kerültek bele (nem azt feltételezem, hogy nem mostad meg, mert a törülközőről is származhat). Nem árt neki, csak ha legközelebb be szeretnéd tenni, akkor kellemetlen lesz, mivel szúrni fogják a szemedet.
2016. márc. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miután meg mosod a kezedet ne törölközöt használj, hanem papírtörlőd!! Komoly gyulladások lehetnek egy egy ilyen kis szösztől. Akinek kontaktlencséje van azt teljes felelősséggel kell "gondoznia". Használj szem cseppet is, hiszen a szemed kiszáradhat és ettől is lehet rossz.
2016. márc. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) mostantól így fogom csinálni:) bár nekem az optikus azt mondta, hogy ezek a gyógyszeres szemcseppek nem jók, hanem használjak inkább műkönnyet
2016. márc. 26. 08:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen műkönnyet kell nem gyógyszerest. Én sem azt írtam. Csak szemcseppet. Ugyanaz. Bemész patikába meg mondod, hogy kontaktlencséhez kell szemkiszáradás ellen. Attól is lehet problémád, hogy kiszárad a szemed.
2016. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért homályos, mert száraz vagy rosszul illeszkedik.

Kodan fertőtlenítő kezedre, mielőtt szembe nyúlkálsz!

Systene ultra szemcsepp

2016. márc. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!