Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » TB támogatja a lézeres szemműt...

TB támogatja a lézeres szemműtétet?

Figyelt kérdés

Születésem óta kancsal vagyok szemüveget meg nem igazán szeretem se a kontaktlencsét! Jobb szememre gyengébben látok mint a balra ezért van szemtengely ferdülésem.

A műtét meg magában az én pénztárcámhoz képest meg eléggé költséges beavatkozás lenne! Ezért érdekel az hogy a TB támogatja-e!



2016. márc. 25. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Most akkor mi van? Kancsalság vagy szemtengely ferdülés? Persze a kancsalságra is szokták a szemtengely ferdülést mondani tehát az is egyenlő azzal, viszont van másik szemtengely ferdülés is amikor a szemeid rendben állnak középen.


Kancsalságnál legalább az egyik szemed befele, kifele vagy felfele áll vagy mind a kettő az már súlyosabb. Szóval, ha kancsalságod van nem azért van mert az egyik szemedre gyengébben jársz, hanem mert az izmok befele húzzák avagy lazábbak.


A kancsalság lézeres műtéttel nem korrigálható. Nem lesz jobb a látásod és középen sem lesz a szemed. A kancsalságot kizárólag gyermekkorban lehet gyógyítani avagy örökre így marad.


Csak korrekciós műtét lehetséges. Amellyel az izmokat lazítják vagy erősítik meg. De ez nem igen hatásos, mert egy idő után ellen oldali kancsalság fog fel lépni. Lehet fél év múlva, lehet 1 év múlva, de fog! Utána műtheted megint és megint és megint és végtelenszer nem végezhetsz el ugyanott műtétet. Meg lehet, hogy elsőre is csak a harmadik műtétre fog sikerülni. Ezt a TB nem támogatja, főleg mert az orvosok sem igazán ajánlják tehát marad a pénzes út ami elég drága és hát ugyebár kockázatos.


Hord a szemüveged, esetleg a kontaktlencsédet (Kényelmesebb, szebb is) és fogadd el, hogy neked ez van.


Amúgy is lézeres beavatkozás csak akkor és csak akkor lehetséges, ha már beállt a szemed dioptriája és nem változik!

2016. márc. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nem fog vissza állni vagy fellépni kancsalság ha mindkét szemével tökéletesen lát. Nekem is volt, váltott de mivel nem voltam tompa látó így nem állt vissza, de sok ott műtött társamnak igen, mert ők a kancsalság miatt továbbra is csak az egyik szemüket használták. A kancsalság és a szemtengelyferdülés ugyanaz, hiszen ez a szak kifejezése a kancsalságnak, ha valóban ez a bajod TB-n megműtik. A lézeres műtétek látás élesség korrigálására használják és fizetősek sajnos mert a szaruhártyát lézerezik asszem és nem az izmokat.
2016. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kancsalság és a szemtengelyferdülés ugyanaz. Viszont van külön szemtengelyferdülés amikor nem kancsalít a szem. Nézz utána jobban.

"Nem fog vissza állni vagy fellépni kancsalság ha mindkét szemével tökéletesen lát. "


Semmi köze a látásnak a kancsalsághoz. A kancsalság a szem izmok miatt van és a szem izmok miatt áll vissza. Ha befelé lévő kancsalításod van és meg műtik akkor izmokat távolítanak el, tehát lazább lesz az izom ezért kerül középre a szem. Későbbi évek során ez az izom még jobban meg lazul majd kifele történő kancsalítás következik be. Ez egy igazolt tény. Hiába mondasz ellentétes dolgot. És a kancsalítasz akkor is látsz mind a két szemeddel csak az egyik inkább periférikusabb.

2016. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!