Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha zöldhályogom van, miért...

Ha zöldhályogom van, miért nem adhatok vért?

Figyelt kérdés
Nem fertőző, a véremnek semmi köze a betegséghez, akkor miért nem adhatok vért? Magas szemnyomással jár csak az egész.

2016. ápr. 3. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Számos betegség vagy kóros állapot ismert, amikor a véradó akkor sem adhat vért, ha látszólag egészséges, annak érzi magát, vagy akár gyógyult.


Az alábbiakban csak a hazánkban előfordulókat soroljuk fel:


Luesz (szifilisz)

HIV-vírusok okozta fertőzött állapot

Korábbi igazolt B- vagy C-típusú májgyulladás

Rosszindulatú daganatos megbetegedés

Magasvérnyomásbetegség (hipertónia)

Szívműtét, szívelégtelenség, koszorúér-szűkület

Érszűkület

Anyagcsere-betegségek

A belső elválasztású mirigyek fennálló betegsége

Emberi eredetű növekedési hormonnal történt kezelés (a szerzők fontosnak tartják felhívni a figyelmet arra, hogy ilyen gyógyszert doppingszerként is használtak, így egészséges, fiatal sportolók között is lehet véradásra alkalmatlan személy!)

Elmebetegség vagy organikus idegrendszeri betegség

Idült vesebetegségek, az egyik vese eltávolítása

Szervátültetés

Vérképzőszervi betegségek

Vérzékenység

Eszméletvesztéssel járó betegség (epilepszia)

Asztma

Zöldhályog, érhártyaleválás

Lép hiánya

Kábítószer-fogyasztás


Sajnos pontos miért nincs.

2016. ápr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ezt találtam én is, innen jött a kérdés. de köszönöm! :)
2016. ápr. 4. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsánat, akkor ne haragudj! Érdekes azért :\
2016. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, ha még nézed és érdekel. :) Rákérdeztem egy szemésznél, neki fogalma sem volt az egészről, azt mondta, szerinte nem kizáró tényező.
2016. ápr. 5. 22:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Hű, az úgy érdekes főleg! :O Hisz valóban nem fertőző, sajnos én tudok olyanról, tavaly dicsekedett vele, aki adott vért, de letagadta a tetoválást (friss)... Fura az egész így.
2016. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem minden ilyet lehet kiszűrni. Én azt is hallottam, hogy a pár napos fertőzéseket (pl HIV) nem tudják kiszűrni még akkor sem, ha már ugye fertőzött az illető. Talán 2 hét elteltével, ha jól emlékszem.
2016. ápr. 5. 23:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha érdekel valakit most is, leírom nekem mit mondtak. Az orvos azzal indokolta, hogy a nyomás emelkedett a szemben, így kevesebb vér, oxigén jut az ideghártyához. Ha vért adsz, akkor pedig kb. fél litert levesznek, ezért még kevesebb vér jut oda, tehát jobban károsodik az ideghártya. Mondjuk, ha valaki használja a cseppeket, akkor szerintem a nyomás oké, de gondolom nem akarnak kockáztatni.
2017. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Koszonom a valaszadoknak az utanajarast. Engem is most kuldtek el veradasrol, mert zoldhalyogom van, ezzel orokre kizartak a veradasbol. Indoklast annyi volt, hogy ezzel engem vedenek.
2020. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!