Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges, hogy ilyen gyorsan...

Lehetséges, hogy ilyen gyorsan romlik a szemem, vagy csak mostanra szoktam meg, és ez a normális?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve kaptam szemüveget, mert távolra már nem igazán láttam jól, fárasztó volt olvasni is, és mikor zh-időszakban folyamatosan fáradt voltam, volt olyan, hogy alig láttam az utcán, vezetni nem is mertem. Az egyik szemem -2-es, a másik -2.5-ös, mikor nézték, azt mondták, nem is értik, hogy hogy nem mentem el hamarabb, az emberek már 1-es körül észre szokták venni, ha rosszabbul látnak. Azt mondták, hordjam egész nap, és hordom is rendesen, viszont az elmúlt 1-2 hétben azt vettem észre, hogy mintha rajtam se lenne, kezdenek megint elmosódni a vonalak. Vissza fogok menni oda, ahol a szemüvegem csináltattam, mert szeretnék kontaktlencsére váltani, és ott úgyis meg fogják nézni, hogy romlott-e, csak addig is szeretnék valamilyen ideiglenes választ, hogy ez most normális, más is tapasztalt hasonlót, vagy erősebbet fogok kapni?


21/L


2016. ápr. 8. 18:55
 1/1 anonim válasza:

Előre is bocsi, mert nem leszek a legjobb példa:

5. Osztályban lettem szemüveges, akkor szinte fél évente kaptam erősebb szemüveget. Általában fél dioptriával romlott. Azt hitték cukor beteg vagyok, mert állítólag náluk jellemző ez. De nem vagyok, szerencsére. Végül abba maradt a romlása. Már egy ideje 6,5-ös dioptriával élek. Kb. 20 centire látok el szemüveg nélkül. Kontaktlencsét hordok évek óta.

Ebben sol pozitív nem volt tudom, de én úgy vagyok vele, hogy ez legyen a legnagyobb gondom, hogy erős dioptriára van szükségem,és sose legyen más bajom.

2016. ápr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!