Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a tapasztalatotok nyári...

Mi a tapasztalatotok nyári lézeres szemműtétet követően?

Figyelt kérdés
Nehéz volt elviselni az erősebb napsütéseket?

#lézer #Szemműtétet
2016. ápr. 11. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy rendes UV-szűrős napszemüveg használata erősen javallott, legalább a gyógyulási idő alatt. Utána meg neked kell érezni.

Én csak a saját példámat meg egyik barátomét ismerem, nekem speciel tényleg érzékenyebb azóta a szemem az erős napsütésre (már nem vészesen, csak észreveszem magamon hogy hamarabb nyúlok a napszemüveg után mint korábban), de a barátom meg azt mondja, nála semmi nem változott ezen a téren.

2016. ápr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az nem elég, ha uv szűrős, a látható fényt is erősen kell szűrnie, vagyis sötétnek kell lennie.
2016. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A napszemüvegnek nem feltétlenül kell sötétnek lennie, mert nem a látható fénnyel van a gond, hanem az UV-sugárzással.


Én pl vettem UV-szűrős munkavédelmi, víztiszta szemüveget, a klinikán be is mérettem, és mondták, hogy nyugodtan használhatom.


A fényérzékenység azért alakulhat ki, mert a szem hozzászokik a napszemüveghez. 7 hónap után nekem is érzékenyebb a szemem az erős fényre, mivel fél évig szinte mindig rajtam volt a napszemüveg (mármint nyílt terepen, napsütésben). Tehát a szem hozzászokik, de idővel, amikor már nem kötelező mindig hordani, akkor visszaszoktatható a szem. Egyébként az UV-védelem egészséges szemnél is igen ajánlott.

2016. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, a munkavédelmi szemüveget azért vettem, mert a kertet én szoktam gondozni, így fűnyírásnál, a por-védelme érdekében is szükségem volt olyan munkavédelmi szemüvegre, ami a portól is véd, de mivel nyáron is van, hogy felhősebb az ég, nem feltétlenül kellett sötét szemüveg. Tehát a lényeg az UV védelem.
2016. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!