Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól hordható...

Hány éves kortól hordható kontaklencse? Ti hol szreztétek be? Kell orvosi engedély hozzá vagy elég ha az optikus megvizsgálja a szemem? És körülbelül mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, már 7 éve vagyok szemüveges... és kezd már angyon zavarni... voltunk optikusnál aki azt mondta hogy 18 év alatt nem ajánlott... értem hogy rontja a szemet meg ilyenek de akkor is kiszeretném probálni hogy milyen mert nagyon rossz a szemem... de halottam olyat is akinek 12-14 éves korában kapott kontaklencsét.nektek mi a véleményetek?
2010. ápr. 7. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2008-ban volt lencsém, ideiglenes, eldobható, most 25 éves vagyok, a Vision Expressben csinálták, megvizsgálták előtte a szememet, rendes orvos nézte meg, van ott, időpontot is kaptam, ugyanúgy meg tudja mondani, mint az SZTK-s, hogy neked lehet-e. Én egy rovarcsípés miatt soha többé nem hordhatok lencsét, de amúgy ezt leszámítva semmi probléma nem volt vele.
2010. ápr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 14 évesen kezdtem és 22 éves koromig lencsét használtam! Kontaktológus szemorvos vizsgál meg, az ár elterő, a kontaktlencse 3 hónapra kb. 10 000 Ft körüli ezenkívül ápolni kell a fertőzések elkerülése végett ehhez oldatban kell tartani estére. Ha sportolsz mindenképp jobb a lencse és így napszemüveget is használhatsz. 8 évig voltam lencsés, könnyen megszokható én minden hátránya ellenére is, hogy néha tör stb. jobban szerettem mint a szemüveget, tavaly nyárom megműtettük lézerrel, így féléve nem hordok semmit! Én azt ajánlom de azt csak 19-20 év körül lehet, amikor már beállt a szemed romlása és fejlődése. Mindenképp megtérül az ára, de addig is ha megteheted lencse!Ha sportolsz akkor meg főleg.

Sok szerencsét!

2010. ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

14 évesen már simán lehet lencséd, én is ismerek olyan általános sulisakat akiknek van. A szemüveg egyébként is jobban rontja a szemet mert csak keretek közt látsz.

Én Ofotértbe voltam vizsgálaton ami ingyenes ha ott rendeled a lencsét. Utána már neten rendeld inkább mert olcsóbb még postaköltséggel együtt is.

2010. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ammarilys ***** válasza:
Én alsós 4.es korom óta szemüveges vagyok,és most kaptam tavaly kontaktlencsét (18 vagyok),nagyon jó szerintem,hamar meg lehet szokni,szemüvegbe is már csak itthon vagyok!Amugy nekem nem szóltak a korom miatt. A lézeres szemmütéten is gondolkozok már.Valaki tudja mennyibe kerül kb.?
2010. ápr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kb. 140 000 Ft egy szemre a PRK kezelés, legalábbis amikor még én voltam, részletfizetésre is van lehetőség(havi törlesztés)
2010. ápr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

de ne kapkodd el 20 év felett ráérsz a szem még ilyenkor is változhat, engem 18 évesen eltanácsoltak mondván fiatal vk így 22 évesen műtöttek meg az Optik-mednél

Mindenképp ajánlom

ÜDV!

2010. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia! Nekem 13 éves korom óta van lencsém, és nagyon szeretem. Orvosi engedély nem kell, csak az optikus vizsgálata.

Nekem bevált, néha jóformán elfeledkezek róla, hogy igazából látok rendesen.

Olyan 10 ezer ft körül van, de például nekem diákkedvezménnyel 8 ezer. Az egy hónapos próbalencse viszont ingyenes, leglábbis errefelé.

Persze otthon azért hordj szemüveget, legalábbis azt ajánlom.

És megeshet, hogy begyullad a szemed, akkor kamillaborogatás ajánlott.

Hopp, ez hosszú lett. Hajrá ^^

2010. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ;) !
2010. ápr. 17. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!