Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miből áll egy lézeres szemműtét?

Miből áll egy lézeres szemműtét?

Figyelt kérdés

Évek óta tervezem, hogy belevágok, anyagilag menne is, de lelkileg sehogy..

Nagyon fèlek, parázós vagyok.

Mennyire fáj a műtét?

Mennyi idő kb?

Hogyan érzéstelenítik a szemet?

Meddig kell utána napszemüveget hordani?

Köszi előre is a válaszokat.21/l


2016. ápr. 28. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
a sasszemklinika oldalán nézelődj. nagyon sok híresség is náluk csináltatta, állítólag nagyon profik. ha lesz rá pénzem, én is náluk fogom csináltatni. kicsit félek én is, de a szemüveget meg gyűlölöm, azt a pár perc kellemetlenséget megéri. és már vannak olyan kezelések, amelyek után napszemüveget se kell hordani- na én arra gyűjtök
2016. ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Orvosi vizsgálat és konzultáció előzi meg. Majd a kijelölt időpontban a műtét előtt adnak nyugtató tablettát és szemcseppel érzéstelenítik a szemet. Egy eszközt helyeznek a szemed köré ami megakadályozza a pislogást. Majd a szaruhártya felszínét lekaparják. Valami orvosi "filctollal" bejelölik a szem középpontját. Majd a lézer automata talán fél percig dolgozik rajt. És eddig semmit nem érzel. Utána egy védő kontaktlencsét helyzeznek rá, amit másnap eltávolítanak, de lehet hogy három nap múlva, nem emlékszem. A műtét után az előírt szemcseppet pontosan és az előírt ideig használnod kell, az "beszéli le" a sejteket arról hogy visszanőjenek a szaruhártyádra. UV ellen védő szemüveg is kell akár télen is. Azt hiszem fél évig vagy egy évig, már régen volt. Pedig emlékeznem kéne mert a téli napszemüveg miatt hülyének néztek a lányok az utcán, a zsaruk meg az éppen körözött rablót vélték felismerni bennem, hisz télen miért bújik valaki napszemüveg mögé. :))

A műtét utáni nap fáj a szaruhártya, de fájdalomcsillapító tablettát írnak fel. Olyan érzés mint amikor ívhegesztést bámul valaki egy percig és utána begyullad a szem. De a szemüveg eldobásának tudata nagyobb öröm és felülírja a fájdalmat. Kell egy lefoglalt szoba is a városban ahol elvégzik a műtétet. Mert három napig kontrollra kell visszajárni. Kb. egy évig havonta vagy negyedévente szintén kontroll. Kb. egy év után semmilyen különlegesség nem szükséges, tehát úgy tekintheted magad mint aki élesen látónak született.

2016. ápr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2: mi az hogy a szaruhártya felszínét LEKAPARJÁK? Nagyon brutálisan hangzik...

Illetve hogy kell védő kontaklencse is. Életemben nem volt kontaklencsém, rosszul vagyok tőle.

2016. ápr. 28. 14:10
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

A szaruhártya legkülső 1-2 sejtrétegét húzzák le mint valami ablakmosó gumival. Nem fáj, gyakorlatilag ahhoz hasonlít mint ha tényleg ablakot húznának le egy ablakmosó gumival ami a kocsikon is van. Tényleg szakszerűtlenül fogalmaztam a lekaparják igével, hisz nem kaparás az. De erre a kifejezésre emlékeztem valamelyik klinika leírásából. És ez a rész nekem is furcsának tűnt amíg meg nem tudtam hogy jelentéktelen beavatkozás.

Csak 3 napig lesz kontaktlencse rajt amíg megindul a természetes gyógyulása.

2016. ápr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a hasznos válaszokat, kicsit megnyugodtam.:)
2016. ápr. 28. 14:47
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Én mindenkit lebeszélnék róla. Jó üzlet, de a hosszútávú következményekről mindenki hallgat. Amúgy meg pár év múlva ugyanúgy ismét kelleni fog a szemüveg. De javaslom hogy menj be egy optikába és kérdezz meg egy optometristát, hogy mi a véleménye.
2016. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 3 hónapja estem túl a műtéten. Blogot írtam róla. Mindent leírtam ott.

:) Nincs miért félni!!!

[link]

2016. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
#6-os azt sem tudja, miről beszél.. A szeme biztos nem volt műtve. Nekem az egyik családtagom, illetve egy ismerősöm is műtve volt, utóbbi több, mint tíz éve. Azòta is remekül lát, nem kell szemüveg neki.. Ráadásul azóta újabb technológiák vannak, stb. Én is most nyáron tervezem megműttetni, nekem ennyit megér. Nyilván az öregkori távollátást nem lehet így sem elkerülni, mert a szemlencse rugalmassága az teljesen független ettől, viszont sokkal kényelmesebb, higiénikusabb és esztétikusabb szerintem. Hosszú távon anyagilag is megéri, legalábbis az én kontaktlencsém nem túl olcsó.
2016. júl. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!