Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van itt valaki, akinek magas...

Van itt valaki, akinek magas a szemyomása, esetleg zöldhályogja van?

Figyelt kérdés
Ha igen, légy szíves írd a kommentedhez a nemed és a korod is. :)

2016. máj. 18. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nem, de a mamam mar 30as evei ota szenved ettol, az egyik szemere mutottek, arra teljesen vak mar tobb evtizede. Most megint mutet elott all a meg ep szemevel, nem mer kockaztatni, szval vacilal. Jelenleg 67 eves.
2016. máj. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak van kb 35 éves korától. Most 79 éves.

A nővérének is van (neki is kb olyan idős korától) Ő most 90 éves.

Az ő édesanyjuknak is volt egész fiatal korától (ő 78 évesen meghalt szívbetegség miatt)

A bátyámnak van, 1 éve. Ő 56 éves.

Nekem nincs (52 évese vagyok)

Mindnyájan cseppet használnak.

Anyukámat műtötték 2 éve, de nem zöldhályogra, hanem szürkehályogra.

2016. máj. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

És milyen teendőik vannak, van valami, amit nem csinálhatnak, nem ehetnek/ihatnak stb?

Én 19 éves vagyok, január óta áll fent a gyanú magas szemnyomás miatt. Most 3 hónap szünet van a vizsgálatokban.

2016. máj. 20. 09:39
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Nekem volt, de elmúlt. Nem viccelek :)


Úgy három éve volt egy övsömöröm (lényegében a bárányhimlő kiújulása, mert annak vírusa sosem tűnik el a szervezetből és előtörhet lokálisan), ami pont a jobb szememet is érintő dermatómán jött ki és a szövődménye egy makacs szaruhártya gyulladás volt, amit hónapokig kellett újra és újra szteroid cseppekkel kezelni. Rutinból méregették a szemnyomásomat is és egyből kiderült, hogy a szteroidoktól az egekbe ugrott (35-40 Hgmm), erre kaptam egy rakás szemnyomáscsökkentőt, volt, hogy egyszerre háromfélét kellett cseppentenem a szteroid mellé, annyira nem akart csökkenni :) A gyulladás kezelésével elszórakoztunk vagy fél évig. A gond az volt, hogy a magas szemnyomás megmaradt bőven a szteroidok után is, cseppek nélkül 25 körül volt, úgyhogy ott tartottunk, hogy a Xalatant (annál maradtunk, azzal volt a legkevesebb problémám) életem végéig csöpögtethetem. A látótér vizsgálataim rendben voltak, OCT-t is csináltunk, azon már látott problémákat a doktornő, úgyhogy el lettem könyvelve glaukómásnak.


Én valahogy mindig kicsit lázadoztam a diagnózis ellen, főleg mert zavart, hogy ilyen vegyszerekkel tömjem a szemem évtizedekig. Igazából nem is a szemnyomáscsökkentő, hanem a tartósítószere, tényleg nem hiszem, hogy ez jó lenne. Gondolkoztam is, hogy kérek receptet az orvostól az akkor még csak külföldről beszerezhető (most nem tudom) egyadagos kiszerelésű, tehát tartósítószer nélküli, ugyanúgy latanoprost hatóanyagú szemcseppre (Monopost asszem), az szimpatikusabb volt.


Na, szóval épp úgy alakult, hogy fogytam 30 kilót (szándékosan) tavaly év elejétől őszig és olyan egészségesnek éreztem magam, hogy elhagytam a szemcseppentést, vártam két hónapot és elmentem egy magánrendelésre (Budapest Retina Associates) egy független diagnózisért. Ott már normális volt a szemnyomásom. Az elmúlt fél évben csináltunk náluk vagy négy szemnyomás mérést, két OCT-t, két látóteret és minden normális volt, úgyhogy el lettem könyvelve nem glaukómásnak :)


A doki elmélete az volt, hogy én azok ritka táborát erősítem, akiknél a szteroidok nagyon hosszú ideig megemelik a szemnyomást, úgyhogy erre a későbbiekben ügyelnem kell, kerülnöm kell az ilyen gyógyszereket vagy ha muszáj, akkor szemnyomáscsökkentővel együtt.


Ez kétségtelenül igaz, elvégre tényleg nagyon megnőtt a szemnyomásom a szteroidoktól. Ez amúgy általában is eléggé jellemző a glaukómásokra. De az ilyen hosszú (1+ év) hatás elég ritka, a másik meg az, hogy a szteroidokkal nem kezelt bal szememben is 25 körül volt a szemnyomás, amikor a szteroidkezelést már abbahagytuk, szóval tényleg mintha alapból magas lett volna. Most meg ugye nem. Nekem gyanús, hogy a jelentős túlsúlynak köze volt ehhez, vannak is glaukóma kutatások, amik szerint a kövérség is kockázati tényező.


Na, ez jó hosszú lett, de szerintem érdekes :)

2016. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Amit legújabban tanultam ,és meg is tapasztaltam, hogy a nehezen, lassan emészthető ételeket kerülni kell.

Ezen kívül figyelj a megfelelő víz bevitelére, viszont fél liternél sose igyál többet egyszerre. Inkább sűrűn keveset. Ne igen legyél sötétben. Kerüld a haspréssel járó gyakorlatokat. Lehetőleg ne lógasd a fejed. Pl. tornagyakorlatokkor, hajoláskor...

Most ennyi jutott eszembe.

2016. máj. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!! :)
2016. máj. 21. 08:00
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek memr a zöld kéz. :)
2016. máj. 21. 08:00
 8/11 anonim válasza:
57%

Remélem még nem maradtam le..:D

15 éves lány vagyok, és már évek óta minden hétköznap fájt a fejem (a sulira fogtuk, hogy ugye ott figyelek a táblára, írok olvasok, biztos ott erőltetem meg.)

Elmentem 2 éve szemészetre ahol egy 0.25-ös (kb. mint az ablak..) szemüveget írtak fel,de nem állandóra, csak olvasni, gépezni stb.

Aztán még mai napig is fáj, és tegnap elmentünk szemészetre, ahol új orvos volt (eddig sosem mértek szemnyomást, csak olvastattak, és lencséket próbáltattak velem.)

Azt mondta "Mérjünk egy szemnyomást,mondjuk teljesen kizárt, hogy ez legyen a probléma, mivel ilyen csak 100.000-ból 1 embernek van.

Na, jött a cseppentés, mérték...

Az orvos teljesen ledöbbent, mivel a normális szemnyomás MAXIMUM 21 nekem pedig a jobb szemem 21.9 a bal pedig 24.9.

Szóval az egymillióból én vagyok az az egy, akinél ez kialakult.

Kicsit lefostam a bokámat,amikor közölte, hogy

"Ez egy nagyon súlyos és ritka betegség, főleg ilyen fiatalon."

Ekkor ment a telefonálgatás,mivel erre az eredményre tényleg nem számított. (hozzáteszem anyukámnak mindkét szemén 16 volt.)

Aztán kaptam egy cseppet, amit nagyon dicsértek,hogy ez nagy valószínűséggel segíteni fog, mert egy nagyon jó csepp.

Oké.

Indulás a gyógyszertárba, leteszem a receptet, és közlik velem,hogy ezt a cseppet kivonták a forgalomból.

Tudom,hogy mivel játszok, mert régen a magas szemnyomás következménye az volt, hogy az illető mindkét szemére megvakult.

De most már modern orvoslás, ilyesmi.:D

Na lényeg a lényeg, hogy veszélyes és ritka betegség, de SZERINTEM az orvosok nagyon felfújják ezt az egészet,mivel kicsi korom óta fent áll nálam ez a fejfájás, pl. ha autóba ültünk és elmentünk a szomszéd faluba, ami kb. 7 kilométerre van már sírtam,annyira fájt a fejem.

Természetesen lesokkolt amit hallottam,de még most jön sok-sok vizsgálat..:)

Viszont amikor ezt a mérést végzik az csak részben fájdalommentes procedúra, mivel kapsz egy cseppet mindkét szemedbe, ami annyira csíp,hogy a szék karját képes lennél letépni, aztán pedig egy kis műszert hozzá nyomnak a szemgolyódhoz, de ez teljesen fájdalommentes, meg is lepett, mivel a szem egy elég érzékeny részünk..:D

Aztán pedig kb. 2-3 órán keresztül olyan érzésed lesz, mintha rengeteget sírtál volna és fel lenne püffedve a szemed. (de ebből semmi nem látszik, ha valaki rád néz, nem mondja meg, hogy egy vizsgálatról jöttél.)

És 1 órán keresztül a csepp miatt nem dörzsölheted meg a szemeid.

Remélem segítettem.

2017. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
57%

Vérnyomásra és a szemnyomásra nagyon oda kell figyelni.

Ezen kívül szerencsésebb esetben nincs más teendő, csak rendszeresen cseppenteni és eljárni az időszakos kontroll vizsgálatokra.

2017. nov. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
#8 Pedig jobban teszed, ha komolyan veszed, ugyanis modern orvoslás ide vagy oda, az elhalt idegsejteket a retinádban semmi nem tudja visszaállítani. Jelen állás szerint az egyetlen megoldás a szemnyomás csökkentése vagy szemcseppel vagy műtéttel, első körben az elsőt szokták javasolni. A magas szemnyomás mondjuk nem feltétlenül jelent glaukómát, de akinél mégis, az utólag már hiába mondja, hogy mégis csak cseppenteni kellett volna.
2017. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!