Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A te kozeli/tavoli ismeroseid...

A te kozeli/tavoli ismeroseid koreben mennyire gyakori a szemuvegviseles?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, akik nem divatbol hordjak!

2016. máj. 20. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egész családomban én vagyok egyedül rövidlátó, méghozzá elég komolyan, mínusz 6-os volt a szemem, mikor a legrosszabb volt.

Mindenki más egész életében sasszemű volt, az idősebbek most veszik fel az olvasószemüveget. Nekem meg visszafelé megy minden, 24 éves koromban megállt a romlás, azóta javul a látásom, bár sose lesz sasszemem, legalább olvasószemüveg se kell majd :) Nem tudjuk, kitől örököltem, vagy hogy, én vagyok az egyetlen, akinek mínuszos szemüveg kellett, több generáció óta.


Az ismerőseim szintén nem szemüvegesek. Mivel a mindennapokban kontaktlencsét hordok, sokan 3-4 év ismeretség után döbbentek rá, hogy nem jó a szemem, mikor megjelentem pápaszemben :) A kollégáim se szemüvegesek...

2016. máj. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-es

Olvasószemüveg valóban nem kell majd, csak éppen egy másik - gyengébb dioptriájú - mínuszos szemüveg az olvasáshoz. Csöbörből vödörbe...

Legjobb a -0,5..-1 körüli szem, ez még megmegy szemüveg nélkül és bónuszként 10 évvel kitolja az olvasószemüveg szükségességét is a 0-s látáshoz képest.

2016. máj. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2-es, igen, köszi, tudom, nyilván egy hatos szem sose jön vissza nullára... elfogadtam. Nincs bajom se a szemüveggel, se a lencsével, úgyhogy mindegy. Ez nem csöbörből-vödörbe, uganabban a vödörben leszek 60 évesen is :) Egy korábbi szemorvosom nagyon reklámozta nekem a műtétet, ami nem igazán csábított, de elmentem egy állapotfelmérésre, ott mondták, hogy ha műtenek is, max olyan mínusz kettőig tudják javítani a dioptriáim számát. Mondom, annak sok értelme van! :) Onnantól, hogy nem látsz, mindegy, hogy mennyire nem látsz, fel kell tenni a szemüveget, lencsét.


Viszont a kérdés óta sokat gondolkodtam és tényleg fura, hogy én vagyok az egyetlen még a tágabb családban is, aki szemüveges. Hm.

2016. máj. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Apám,anyám,tesóm,1ik nagyszülőm, az összes barátnőm.
2016. máj. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!