Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátók! Monitor előtt...

Rövidlátók! Monitor előtt hordjátok a szemüveget?

Figyelt kérdés

Elvileg ez nem lenne probléma, nyugodtan lehet hordani monitor előtt is, de nekem elég hamar elkezd fájni benne a szemem.

-1-es dioptriám van.

Másnak is van ilyen problémája? Elég idegesítő, hogy mindig fel-le kell venni, és így akkor elvileg kontaktlencsét sincs értelme csináltatni, mert ugye azt nem lehet fel-le venni állandóan.


Másnak is van ezzel tapasztalata? Ha igen, van jobb megoldás?


Akinek nincs ilyen tapasztalata, az legyen szíves ne növelje feleslegesen a válaszok mennyiségét. Köszönöm.



2016. jún. 1. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mind2 szemem -2-es és hordom állandóan. Nekem nincs vele gondom, igaz megszoktam gyerekként az iskolában, hogy ha írni kellett a tábláról nem vehettem fel-le állandóan.
2016. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, a -1 -es szem már csak ilyen, kb 1 méterig szinte semmi gond, ezért a szemüveg közelre ront a képen. Vígasztaljon, hogy akinek meg nullás, az fordítva fogja kapozni a szemüveget (közelre olvasó fel, távolra le).
2016. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézd távolabbról a monitort.
2016. jún. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam távolabbról nézni, amennyire csak lehet, de az sem javított rajta.


Nem látok rosszul közelre a szemüvegben, inkább túl erősnek érzem.

2016. jún. 2. 19:25
 5/5 anonim ***** válasza:

-1 dioptriával 1 méterig látsz teljesen élesen (a -dioptria reciproka adja azt a távolságot ameddig teljesen élesen látsz) szóval normálisan 70-80 cm-ről nézett monitorhoz nem kötelező.


Én -1 dioptriával kb. 36 éves koromig nem hordtam gépezéshez, kérdeztem is a szokásos éves orvosi vizsgálaton ezt a szemésztől. Azt mondta teljesen mindegy -1 dioptriával szemüveggel, nélküle is lát az ember 70-80 centire élesen. Aztán 36 éves korom után kezdtem el nem levenni a szemüveget... már annyira megszoktam, hogy fenének van kedve le/föl rakosgatni :)

2016. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!