Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemüveg dioptriája és a...

A szemüveg dioptriája és a kontaktlencse dioptriája megegyezik?

Figyelt kérdés

2016. jún. 6. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, a dioptria a méter reciproka. Vagyis 2 dioptria 50 cm fókusztávolság, 5 dioptria 20 cm, stb.
2016. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos azt mondta, aki vizsgált, hogy általában nem egyezik meg.Barátnőim, akik hordanak kontaktlencsét, ezt szintén megerősítették.


Nekem ugyanakkor ugyanolyan dioptriájú kell. Doki szerint van ilyen.

2016. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Általában gyengébb is elég.
2016. jún. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Általában nem egyezik meg. Nekem is a lencséből fél dioptriával kisebb kell.
2016. jún. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor el kell menni külön kontaktlencsés optikushoz, hogy megvizsgálja a szemem, vagy elég bevinni azt a papirt amit a szemüvegesnél adtak, és ahol a kontaktlencsét veszem ott tudni fogják mi kell nekem?
2016. jún. 7. 10:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem elég, meg kell vizsgálni a szemed kontaktlencse miatt is, mert egyéni, kinek milyen kell.


Másrészt különböző típusú kontaktlencsek vannak.Nekem amit elsore adtak kb 3hete, nem vált be (nagyon tapadt), csak amit a kontroll utan kaptam.Ezért kell kontroll is, probalencseket kapsz, es utana vissza kell menni.

2016. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Mivel a kontaktlencse, ahogy a neve is mutatja ráfekszik a szem felületére, jobb képalkotást tesz lehetővé, mint a szemüveg. Emiatt elképzelhető, hogy más korrekciót javasol az optometrista vagy szemészorvos kontaktlencsével, mint szemüveggel.

Ne netről rendelj lencsét, főleg, ha ennyire kevés ismereted van vele kapcsolatban. A legtöbb optikában szakemberek tudnak segíteni abban, hogy hosszú távon előnyös megoldás szolgálja az éles látásodat.

A kontaktlencse viselésnek van számos kockázata: gombás és bakteriális fertőzések, a szem oxigénhiányos állapotának következményei pl. ereződés. A nem megfelelő lencsehordás ezeket a veszélyeket fokozza. A legsúlyosabb esetben achantamőba fertőzés esetén néhány óra alatt belehalhatsz. De a lencseviselés kockázatai mind minimálisra csökkenthetőek néhány könnyen tanulható szabály betartásával.

Egy opotometrista a megfelelő korrekciót fogja neked adni, a megfelelő bázisgörbületű lencséből(a szemgolyó átmérőjétől függ) és elmagyarázza neked a lencseviselés szabályait speciálisan arra a kontaktlencsére, amit viselsz. Nem mellesleg a próbalencsék segítségével segít megtalálni azt az alapanyagot és lencse típust, ami számodra a legkényelmesebb. A folyamatos kontrollok révén pedig megelőzi a hosszú távon kialakuló esetleges szövődmények kialakulását.

Összességében szerintem megér néhány ezer forintot az egészséged, látásod vagy szélsőséges esetben akár az életed.

2016. jún. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 toobitter válasza:

nekem is azt mondták, hogy általában nem egyezik meg

nekem a szemüvegem -1,25-ös és -1,75-ös, a kontaktlencséim meg -1,5ösek és teljesen jól látok velük

2016. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!