Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kötőhártya gyulladásom van?

Kötőhártya gyulladásom van?

Figyelt kérdés

Vasárnap reggel diagnosztiuálták, hogy kötõhártya gyulladásom van. Ehez társult még torokfájás és hõemelkedés(37,5).

Tobrex szempcseppet írtak fel, de tegnap visszamentem kontrollra és adtak egy másikat alinek az a neve, hogy Vigamox.

Ma már nem volt hõemelkedésem,se rpssz közérzetem csak a szemem nem látom, hogy javúlna.

Kicsit leljebbent az alsó szemhéjjamról a duzzanat. De ugyan olyan vörös.

Váladékozik, a váladék szintelen.

Nem nézek monitort, csukva van egész nap, csepegtetek amikor kell de még mindog fáj!


Mennyi idõ múlva fog meggyógyúlni, és mit tudnék még tenni?

Ka, és nem dohányzom, ha ez számítana(a füst irritációja miatt gondoltam, hogy számíthat)



2016. jún. 8. 16:45
 1/2 anonim válasza:
Ha torokgyulladás, meg hőemelkedés is kíséri a váladékos szemgyulladást, akkor lehet, hogy eddig ismeretlen virágpor vagy egyéb allergiát váltotta ki. De a szemeddel soha ne játssz! Menj el orvoshoz akár vasárnapi ügyeletre is, mert esetleg olyan valaki tanácsát fogadod meg, amivel csak még jobban árthatsz magadnak.
2016. jún. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Víztiszta váladék, mintha könny lenne? Sárgás váladék (mint valami sűrű csipa) egyáltalán nem ürül?

Nekem gyanús, hogy vírusos fertőzés, és nem bakteriális, különösen a torokfájással és a hőemelkedéssel együtt.

Arra a Tobrex nem jó, mert az antibiotikum, de a Vigamox is az. Jó lenne egy másik szemészhez is elmenjél minél gyorsabban, tisztázni, hogy biztosan bakteriális fertőzésről van-e szó. (De az sem kizárt, hogy vírusos fertőzés felülfertőződhetett baktériumokkal.)


Egyébként kísértetiesen hasonló fertőzésem volt 2005-ben, akkor két hónapig tartott kigyógyulni belőle. Szerbiában jártam, mint később megtudtam, ott épp nagyon sokaknak volt ilyen. Vírusfertőzés, torokfájással, lázzal, szemgyulladással, duzzadt, váladékozó szemek.


Egy biztos, akár vírus, akár baktérium, nagyon fertőző. Ne nyúlkálj a szemedhez, és sűrűn moss kezet.

2016. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!