Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » FONTOS. Elaludtam a kontaktlen...

FONTOS. Elaludtam a kontaktlencsében! Azt hiszem valami baja van a szememnek tőle. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pénteken hulla fáradt voltam, gondoltam kifekszek és behunyom a szemem, anya úgyis szól hogy ki e vettem a lencsét. De nem szólt, én pedig azonnal elaludtam. Kb 1,5-2órát aludtam benn, és mikor felébredtem bepánikoltam, mert homásolyan láttam.. Próbáltam elhúzni de nem mozdult meg. Már teljes sokkban voltam, teljesen biztos voltam benne hogy megvakulok, el kezdtem sírni.. Mikor megnyugodtam, nem csepegtettem a szemembe hanem megnéztem hogy mozog e a lencse és már el tudtam húzni oldalra (a levegő is párás volt idbenn, ekkor már kevesebb volt a sokkhatás, tehát már ki tudtam venni. Miután kivettem nem éreztem semmit. Jó volt kivenni. De tegnap kb. 10:45 fele tettem be a szemembe, és 8 kor jöttem haza, nem tudom azt sem pontosan hogy mikor aludtam el benn.

Ma néztem a szemem és olyan fehérebb szinű valamit látok rajt ha oldalra nézek.. De más nem lássa. Vagy mintha lyukas lenne. Lehetséges hogy letéptem a szemem külső rétegét? De olyan hogyha jobbra nézek összezár, ha balra kinyit, fogalmam sincs hogy mi lehet az.

De a szemem 2 hete kap egy ingert és elkezd könnyezni és égni. Ráadásul fájni is szokott fent.. Szerintetek mi lehet ez? Most voltam egy csomószor vizsgálaton, mert új lencsés vagyok... Kb egy hónapja voltam utoljára..

Köszönöm a válaszokat, bocsi a nyelvtani hibákért.:)



2016. jún. 11. 21:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
I wear oxygen asztigma fajtájú/márkájú a lencsém.:)
2016. jún. 11. 21:51
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja a szemednek, nyugodj meg! Az egészen biztos, hogy nem lyukas és nem téptél le róla semmit, akkor nem írogatnál itt.:-) 1-2 óra lencsével alvás nem tragédia, a könnyek általi nedvesség segített kivenni. Arra figyelj, hogy pislogj rendszeresen, sajnos, a kontaktlencsével hajlamosak vagyunk ezt elfelejteni, nem tesz jót se a lencsének, se a szemnek a folyadékfilm hiánya. Érdemes műkönnyet venni, hogy kéznél legyen, ha nehezen veszed ki.
2016. jún. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár napra válts szemüvegre és használj műkönnyet.
2016. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nyugi, maximum nem esett jol a szemednek, de hidd el, nincs semmi komolyabb bajod ettol.
2016. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 zóna_pocok ***** válasza:
100%
Ennyi alvastol semmi baja nem lesz, nekem volt parszor, hogy egesz ejszaka abban aludtam, es meg utana is bent volt par orat es semmi problema nem volt utana. A szemedrol biztos nem jott le semmi, mert az kibirhatatlan fajdalommal jarna. Egni pedig lehet azert szokott mert kiszaradt vagy, fajni pedig azert szokott sok esetben mert kicsit megeroltethetted. En is azt mondanam, hogy par napig szemuveg es hasznalj mukonnyet ha kicsit kiszaradt.
2016. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 zóna_pocok ***** válasza:
marmint nem te vagy kiszaradt, hanem a szemed :D
2016. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugyan már, másfél óra alvástól semmi baja nem lesz. Kicsit kiszáradt a szemed, ezért nem mozdult meg először a lencse, a könnyeid meg visszanedvesítették. Nem kell pánikolni, az egésznek nincs jelentősége.


Hogy 2 hete könnyezik a szemed az sok mindentől lehet, lehetsz érzékeny a lencsére vagy a folyadékra, amivel tisztítod, de lehet, hogy valami virágzik odakint, amire kicsit allergiás vagy.


Nyugi, nem téptél le semmit a szemedről, akkor egyrészt nem látnál semmit, másrészt pokolian fájna, harmadrészt nem tudod letépni lencsével a szemedről a nyálkahártyát.

2016. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én sima iWear Oxygen-t[Biofinity] hordok, többször aludtam már benne 12 órákat is ( nem direkt). Semmi bajod nem lesz tőle, ha nem rendszeres.
2016. jún. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok.:) van műkönnyem is hozzá, csak nem szeretem használni, azt pedig hogy száraz a szemem kb a 10. óra benntlevés után észlelem.:) Lehet hogy allergiás vagyok valamire, bár most cseréltem ReNu folyadékra.:) És ezzel mintha többet bírna a szemem... Most pihizik a szemem, de kedden megint beteszem.

Egyébként az nem okoz problémát ha a folyadékban 3 órát úszik a 4 óra helyett én pedig beteszem?

2016. jún. 12. 13:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Staingrid.com
2016. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!