Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen a kontaktlencse, és...

Milyen a kontaktlencse, és körülbelül mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Kellene kontaktlencse, de nincs ismerősöm, akitől megérdeklődhetném a körülményeket. Nagyon kényelmetlen? Az én szemem 2,75-ös, körülbelül mennyibe kerülne? Milyet érdemes venni?

2016. jún. 24. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kontaktlencse egy szuper dolog! Egyáltalán nem érzed, amikor bent van, csak annyi tűnik fel, hogy keretek nélkül tökéletesen látsz. A berakást, nekem legalábbis, elég sok idő volt megtanulni, 4 órát szenvedtem vele, de a kiszedés elsőre sikerült. Egyszer sikerült és utána mindig, egyszer kell igazából ráérezni a technikára.

El kell menni szemészetre, optikába, kontaktlencse vizsgálatra, hogy egyáltalán alkalmas e a szemed rá, milyen a görbületed, milyen erős dioptriájú kell (különbözik általában a szemüveg erősségétől). Ott meglátják, hogy milyen kell Neked, melyik lenne a legjobb, elmondják az árát...stb. Aztán ha már tudod milyen kell, internetről is tudsz rendelni, úgy legtöbbször kevesebbe kerül. De először mindenképp konzultálj szemésszel, optikussal.

2016. jún. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2016. jún. 29. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is kontak lencsét hordok javarészt, basszus már vagy 5 éve... :D Árban kényelemben a legjobb dolog a világon. Én Ofotértba járok, és elégedett vagyok az árakkal, lehetőségekkel, de nyilván vannak olcsóbb helyek is.

Hogy mennyibe kerülne? Nos, nekem a havi 1 pár kontak lencsém ami 10-12 órát viselhető havi 5000 Ft, mivel előfizettem 1 évre kicsit kevesebb, de próba lencsét a legtöbb helyen adnak, hogy egyáltalán ki tudd próbálni bírod e. A próba lencsék 4-6 órás lágy lencsék ezekből egy pár 3-6000 ft-ig terjed, de ez a legrosszabb, legdrágább eset. Ha meg tudsz vele barátkozni az első hónapban és kialakulnak a szokásaid (meddig viseled egy nap? tudod e pihentetni?) akkor hosszabb távra olcsóbb.

A kontak lencse nem váltja ki a szemüveget! Aludni nem szabad benne, és az ajánlott viselési időt is kockázatos túllépni. Konkrétan ez azt jelenti, hogy volt a 10-12 órás lencsém előtt 6-8 órás, és azzal egy hosszabb nap estéjére szenvedtem! Rosszabb esetben kiszáradt a lencse és meglógott a szememből. :/

Én belevágnék a helyedbe. Szemüvegben én már csak itthon tötyörgök, nagy ritkán boltba stb. elmegyek benne, de úgy megszoktam a lencsét, hogy a szemüveg lerepült a fejemről, mert megfeledkeztem róla... :D

2016. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon jó, 6 éve van kb lencsém és azóta soha nem kellett szemüveg, teljesen helyettesíthető lencsével. Egyáltalán nem kényelmetlen, érezni sem lehet. Berakni nehéz lehet eleinte, de max 1-2 hét alatt megszokod.

Hogy milyen kell az vizsgálat után derül ki, optikába menj lencsevizsgálatra, ott kapsz próbalencsét is. Azután ha már tudod milyen kell rendelheted a neten, ott olcsóbb. Nekem 3 hónapra kerül 5700 ft-ba.

2016. jún. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolókkal, a kontaktlencse a világon az egyik legjobb dolog, amit valaha kitaláltak. Előttem már leírták, hogy hogyan működik a vizsgálat, méréseket csinálnak (dioptria, görbület) illetve megnézik, hogy egyáltalán viselhetsz-e lencsét. A betanítás alakalmával majd mindent meg fognak mutatni, el fognak magyarázni. Nekem először betették a szemembe és olvasnom kellett vele valamint megnézték, hogy jól illeszkedik-e a szememre, majd el kellett mennem sétálni egy fél órára és utána ezt megismételték. Azután pedig nekem kellet kivennem, betennem többször egymás után. Nekem elsőre sikerült, de azóta még jobban, gyorsabban megy. Ebbe bele lehet jönni, meg lehet tanulni. Nekem szerencsém volt mert egy végtelenül rendes, aranyos nő állt a segítségemre, de szerintem ilyen helyeken nem is alkalmaznak más embereket, aki mondjuk türelmetlen lenne például, szóval attól nem kell félni, ha kicsit többet kell próbálgatni mert biztosan segítenek.

Szerintem sokkal jobb mint a szemüveg és nekem abszolút megérte. Egyáltalán nem kényelmetlen, nem is lehet érezni. Persze olyan szempontból "macerásabb", hogy míg egy szemüveget csak felveszel-leveszel, addig a kontaktlencsét tisztítani kell, cserélni kell a folyadékot és tovább is tart betenni, de egyáltalán nem vészes szerintem.

Az ára attól függ például, hogy milyen márkájú, fajtájú lencsét veszel illetve interneten rendelve általában olcsóbban hozzá lehet jutni. Az optikában majd úgyis segítenek, hogy ők mit ajánlanak, segítenek kiválasztani. Hosszútávon a havi lencse éri meg legjobban, ezt ugye egy hónapig lehet hordani, bár sokan túl is hordják. Viszont, ha nem szeretnéd minden nap hordani, akkor lehetséges, hogy mondjuk egy napi lencsével jobban jársz. Én havi lencsét hordok, ez 3 hónapra 17.000 forintomba kerül, de az interneten most találtam 12.000 forintért is ugyanolyan fajtát. Ennél olcsóbb lencsék is vannak, körül kell nézni és egyébként azt mondják, hogy érdemes kipróbálni több márkát is mert mindenkinek más válik be.

Az optikákban szemüveget szokták mondani, hogy kell mellé mert önmagában nem lehet kontaktlencsét hordani... Nekem is van, de igazából nem nagyon szoktam használni. A kontaktlencsének van egy viselési ideje, amit ajánlatos betartani, ezt te is érzed mert szárad, kényelmetlen lesz, ha túl sokat van bent a szemedben. Tehát a lencsét nem lehet folyamatosan hordani, nem lehet aludni benne vagy mondjuk vízbe menni (bár most már elég sok fajta van, de 0-24 egyik sem viselhető) illetve ha mondjuk valamilyen szemproblémád van (pl. fertőzés) akkor sem. Ezért praktikus a szemüveg mert akkor azt tudod használni. Nekem annyira nem rossz a szemem, -0,75-ös lencséket hordok, a mindennapokban, az utcán szükségem van rájuk, viszont otthon azért boldogulok a "látásom nélkül" is. Reggel készülődésnél szoktam felvenni a szemüveget vagy ha éppen valamihez jobban kell látnom, de legtöbbször csak ott hever a polcon.

2016. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!