Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemműtétet van olyan kizáró...

Szemműtétet van olyan kizáró ok amikor nem lehet elvégezni? Pl csak enyhe szemkárosodás.

Figyelt kérdés

Elmegyek majd orvoshoz is de az még pár hét. Addig ide feltettem a kérdést kíváncsiságból.

Szóval: Érzem hogy gyengül a szemem de még nem zavaróan csak érzem hogy nem ilyen volt és vannak esetek amikor határozottabban érzem hogy gyengült a látásom. A hivatásomban amit választottam kizáró ok a szemüveg és a kontaktlencse. Így ha valóban addigra rosszul fogok látni akkor bevállalom a műtétet. Van olyan hogy ha mondjuk 1-1,5 dioptria alatt van akkor nem műtik vagy ha olyan fajta szemedvan hogy nem műthető akkor nem fogják megcsinálni?


15 éves vagyok



2016. jún. 25. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, kell 2-3 év mutet elott, amig nem romlik a szem, ahhoz, hogy megcsinaljak. Ez kb. 24 eves kor. :-/

De 18 ev alatt semmikepp nem csinaljak a lezeres latasjavito mutetet.

Mi szeretnel lenno?

2016. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ. Azt nem írnám le bocsánat
2016. jún. 25. 21:55
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

az első válaszló válaszának az első fele hülyeség.

akinek romlik a szem annak mindig romlik pláne a mai világban amikor mindehonnan káros hatások érik.


nekem valami olyan rémlik,hogy aki cilinderes szemcsit hord annak off. de nem bitos.


ill. 18alatt sem.

2016. jún. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem írtam hülyeséget...
2016. jún. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

De igen.

Gondolj bele elmegyek dokihoz pl:30 évesen. Közli.hogy 33 éveskoromban talán megcsinálja szemem. Én rendszeresen járok felülvizsgálatra ,minden rendben. De 2,5év nél közli,higy romlott a szemem. Várjunk ujjabb 3 évet,hogy TALÀN 36éves koromban megmütsön. Ezt így gyakorlagilag a vakságig lehet húzni. Onnan már tényleg nem romlik a "látás".

2016. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó, akkor kérdezz meg valakit, aki végez ilyen műtéteket. 30 körül pedig nem romlik már jelentősen a szem, max negyed dioptriát jó pár èv alatt.

Viszont ha 18 évesen ébente romlik a szeme vkinek fél dioptriát, semmi értelme megműteni, mert 3 év múlva már megint -1,5-es szeme lesz.

2016. jún. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól írta.

Amíg nő a fej, romlik a rövidlátó szem, mivel tovább nyúlik a szemtengely. 25 év felett nem fog emiatt már romlani.

2016. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A cilinderesség nem kizáró ok. illetve az sem ha 1.5 dioptria alatt van. Fontos a vizsgálat mert ott tudnak személyre szabott tanácsot adni.

A leggyakoribb hogy nem műthető ha az embernek vékony a szaruhártyája. Ekkor fizikailag lehetetlen ugyanis abból készül a lebeny.

2016. júl. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BulmaSwan válasza:
21-22 éves korig nem csinálják meg a műtétet, mert addig fejlődik a szem. Kizáró ok lehet, ha a szaruhártyád vékony, akkor nem csinálják meg semmiképpen sem.
2016. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amíg romlik a szem, tényleg nem csinálják meg, ez nem hülyeség. 30 éves korodban már nem fog romlani a szem, 40-50 éves kor után az öregségi szemromlás teljesen más.


Kérdező, nem írod le, milyen hivatást választasz, de vannak olyan állások, amiket műtött szemmel sem tölthetsz be (tudtommal pl vadászpilóta).


Ha a hivatásnál csak a szemüveg és a kontaktlencse a hátráltató tényező, akkor érdemes műttetni (meg amúgy is, mert hatásos), de várnod kell még legalább 5 évet, addig pedig rendszeresen járj szemorvosi vizsgálatokra, mert ahogy előttem többen is írták, fontos, hogy évekig ne változzon a dioptira. Erre műtét előtt rákérdeznek, aminél persze kamuzhatsz is, de nem éri meg, mert ebben az esetbena műtött szemed fog tovább romlani.

2016. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!