Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Biztos polarizált szemüveget...

Biztos polarizált szemüveget vettem?

Figyelt kérdés

5000 forintért vettem a szemüvegem, szóval nem várok tőle sokat. De a kérdés az lenne, hogy valóban polarizált-e? Vagy inkább csak a szemem rontom vele?


Az árus, akitől vettem, mutatott egy képet, amire ha ránéztem szabad szemmel, akkor nem láttam a mintát, szemüveggel viszont igen. Megvétel után meg azt tűnt fel, hogy ha a telefonom kijelzőjére nézek rá, akkor "szivárvány" szinűnek néz ki. Ahogy mozgattam a fejem, úgy mozgott a "szivárvány" szín is.



2016. júl. 13. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:

" Az árus akitől vettem "


Napszemüveget is csak optikában szabad venni. Vagy max sportboltban.

2016. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Régebben volt olyan hogy ingyen bevizsgálták bárkinek a szemüvegét. Ha esetleg most is van ilyen akkor érdemes megnézetned.
2016. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Persze megértem, hogy kiemelted, kedves első válaszoló. Én csak azt szeretném megtudni, hogy jó-e, az amit látok a szemüvegen keresztül, mikor a telefonomra ránézek. (mert egyéb észrevételem nincs vele, azon kívül, hogy persze sötétebb, mint nélküle)

2016. júl. 13. 14:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, de esőben majd kiderült. Ezeknek a polarizált szemüvegek olyannak kellene lenni, hogy az esőtől csillogó úttest csillogását kiszűrik pl. vezetés közben, és észreveszed a biciklistát magad előtt mert nem zavar az úttest csillogása.
2016. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Polarizált szemüveget a számítógép, tablet, telefon képernyője elé tartva, s a szemüveget körbeforgatva a képnek egyszer csak el kell sötétülnie (majd megint kivilágosodnia tovább forgatáskor.

Ugyan nem tudom, mire gondoltál, mikor szemrontást említettél, a polarizált szemüveg, mint #4 írja, mást nem tesz, mint bizonyos csillogásokat nulláz.

2016. júl. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem. Ezek szerinte akkor tényleg polarizált.


De akkor mit kell megfizetni egy jó drága napszemüvegben? Magát a minőséget csak? (tehát a stílust, kinézetet)

2016. júl. 14. 22:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mert ugye a napszemüge alapvető funkciója a fény csökkentése, és ezzel kapcsolatos az, hogy az UV-t mennyire csökkenti - egy ideig azt hangoztatták, hogy na, UV-t csak a drága márkák csökkentenek jól, aztán meg azt olvastam, hogy épp olyan hatásosak lehetnek az olcsók is.

UV csökkentés mérést ingyen csinálnak optikai üzletekben, azért érdemes egyszer beesni oda.

2016. júl. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!