Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az optikába tényleg csak a...

Az optikába tényleg csak a 80+ öregek járnak és nem is ér semmit a vizsgálat?

Figyelt kérdés

A háziorvosom mondta ezt konkrétan mert ott csináltattam új szemüveget(sose volt a minőségével gondom, még csak karcolódás sem, de a beállított értékkel sem) és kérte a papírt róla mert kíváncsi volt, látta hogy új a keret. 2éve csináltattam az előzőt, romlott egy negyedet azóta, de nőttem 3centit így 23évesen és pajzsmirigy alulműködő is lettem, még nem állt be a hormonszintem, gondolom ez is okozhatja.

12éves korom óta vagyok szemüveges, rövidlátó, ez a 3. szemüvegem, 2,5 és 3 a dioptria + cylinder.

Erre mondta a fenti szöveget és hogy menjek el szemészetre hogy megtudják mitől romlott és ott csináltassak szemüveget ezentúl mert nem nem ér semmit. De nem értem igazából. Az sztk-ban apukám már megjárta, megvizsgálták, kiírták hogy mi kell, elment megcsináltatni de mivel nem ők vizsgálták így mint később kiderült hogy nagyon nem jó neki a felírt nem vállaltak érte garanciát... Kidobta az ablakon a pénzt, amit optikában csináltatott meg jó lett teljesen!


2016. júl. 13. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Elöször is 80+ ember nem sok van.


Másodszor ha CSAK rövidlátó vagy, akkor az optika sokkal jobb, mint egy szemorvos. Ha BETEG a szemed, akkor van értelme orvoshoz menni.


Nekem szemorvos többször írt fel szemüveget régebben, minden esetben kb a 3-4. lett jó, amivel láttam is. Amióta optikushoz megyek, már az elsö üveg megfelelö. Ugyanolyan, -ha nem korszerübb - müszerekkel méri be a szemet, viszont sokkal több figyelmet fordít arra, aki nem a szemét nézi. Az orvosnál meg gyorsan kiszórják a beteget és nem sokáig vacakolnak a megfelelö erösség megállapításával.

2016. júl. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A háziorvosod nem szemész. Oda menj, ahol jók a tapasztalataid. Egyébként nekem SZTKs szemészeten szó szerint megkérdezte az orvos, hogy akkor most felírja, amit mért, vagy csak gyengébbet, hogy könnyebben megszokjam? Nézek rá... Azt mondja: nem muszáj olyan jól látni. :-D ja,kösz... Persze elmentem optikába és ott készíttettem el, tökéletes lett.
2016. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szinte mindegy, hol, a lényeg, hogy rendesen megcsinálják a vizsgálatot. Mondjuk, hogy kezdetnek a gép kiköp egy eredményt, ez első közelítésnek jó, ezt utána ki kell próbálni próbalencsével, aztán utána egy szomszédos értéket is megnézni és itt kell a páciens aktív közreműködése, hogy jól megfigyelje, mit érez és azt értelmesen meg is tudja fogalmazni.


Én nem hinném, hogy bármi különleges lenne a szememben, de én az utóbbi években akárhány vizsgálaton voltam, mindig ugyanaz az eredmény jött ki, akárhol csinálták, akármivel.

2016. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és ez az eredmény tökéletes látást eredményez, a szemem felbontóképessége 1/1 a látásom szemüveggel mindkét szemen, az egyikkel a legalsó vonal alatti számokat is tűrhetően látom. Szóval bennem ez a kérdés eddig fel sem merült.
2016. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na igen, abból már kevesen is mennek el, ez valami szöveg lehetett... Rengeteg a rövidlátó fiatal, akik optikába járnak (barátok) de nekem pl számítógépes a munkám, tanulok sok időt töltök neonfényben ott, olvasok is, tehát...

Az optikában 20percet tett ki a vizsgálat (párom kísért el és nézte az órát :) ) ahol színeket is nézetek, hogy milyen az érzékelés az adott lencsével, kontrasztok, sétálni kellett, kinti fényt nézni stb. Az sztkban apukám 10percet volt bent összesen.

2016. júl. 13. 19:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, kicsit értelmetlen lett, szóval "...a szemem felbontó képessége elég jó és 1/1 a látásom..."
2016. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi baj :) Nekem is az újjal :)
2016. júl. 13. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!