Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Új kontaktlencse használóként...

Új kontaktlencse használóként gond, ha hosszan használom?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt ajánlotta, hogy az első nap 2 órát, a második nap 4-et, a harmadik nap 6 órát használjam. A szemüvegem javítóban van, mert össze kell forrasztani, és a holnapi lenne a 3. napom. Szemüveg és kontaktlencse nélkül nem látok rendesen, és szükségem lenne holnap több, mint 6 óra hosszára. Mi károm születhet belőle, ha esetleg születhet ebből kifolyólag?

2016. júl. 16. 01:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az elejétől kezdve több mint 6 órát hordam, semmi bajom nem lett tőle. Neked kell érezni, hogy hogy bírja a szemed.
2016. júl. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
45%
Hát, ha így javasolta, akkor így kéne...de, szerintem ha úgy csinálod, hogy 6 óra lement, picit kiveszed, kis idő múlva visszateszed, picit megint ki (hogy közben pihentesd a szemed) akkor lehet, hogy ki lehetne ezt védeni :/ De ez csak egy ötlet, a szem nem játék! Én a múltkor megdörzsöltem úgy a szemem, hogy valahová felcsúszott a szemhéjam alá a kontaktlencse, és bepánikoltam, mert éreztem, hogy szúr valahol, de nem éreztem, hol van, így nem tudtam kiszedni... és egy jó 10 percig kerestem. Gondolhatod :DD utána megfogadtam, ha picit is fáradt a szemem, vagy dörzsölni kell, azonnal kiveszem :D
2016. júl. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én első naptól kezdve 12 órát használtam legalább, mivel dolgozni kezdtem... szemüvegem meg sose volt. Nem értem minek mondják hogy kevés idővel kezdd... olyan mindegy. Ha valami baj van úgyis érzed és kiveszed, nem? ha nincs baj akkor meg lehet bent a lencse sokáig is.
2016. júl. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszotokat. Egyébként: A használati lapon az áll, hogy 4 óra elég a használat utáni tisztításra vízben. Azelőtt pedig nem tehetem be újra, miután kivettem.
2016. júl. 16. 03:52
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval úgy értelmezem, hogy ezek szerint ha letelt a meghatározott idő, akkor 4 óra pihentetésre legalább szüksége van.
2016. júl. 16. 03:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem fogsz mindig minden úgy csinálni mint ahogy elmondták, vagy le van írva. Amikor én elkezdtem hordani, és az egyik homályos lett, akkor kivettem, megtisztítottam, és betettem. Semmi bajom nem lett tőle, és neked sem lesz, nem kell ennyire félni...
2016. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!