Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Optikusnál voltam, és az...

Optikusnál voltam, és az egyik szememre fél dioptriával többet mért. Igazából semmivel nem láttam jobban, kikövetkeztettem inkább a betüket vele, azonban amikor leszedte a takarót szédültem a keretben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

nem akarok olyan szemüveget amiben szédülök

a computer -5.5 öt mért mind a két szememre, és az sztk-ban is -5.5 és -6 ot mértek 0.8 visussal. eddig 5.25 ös kontakt lencsét viseltem, és tökéletesen hoztam két szemmel amit kellett.... de itt sajnos -6.5 és -6.0 amit rám akar erőszakolni ez az optikus, és nem érti meg, hogy én azzal szédülök. hiába mondtam neki, csak helyeselt és kidobott... mindenképpen innen akarok szemüveget, mert itt legolcsóbb....


az sztk-s papírom sajnos nincs meg, kb 4 hónapja voltam. lehet a gépükben megvan azonban....


2016. júl. 28. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Az sztk s papírod, ill. adataid megvannak az sztk ban. Csak el kell kérni. És ezért még időpontot sem kell kérni, ami azért nem semmi így nyár közepén. Akár a nővér ki tudná neked keresni. Másrészt a szemed nem játék. Ahogy nézem, elég komoly lencséid vannak. És igazad van, a szemüvegben nem szabad szédülni, főleg nem egy gyakorlott szevüvegesnek nem...ne hagyd magad.
2016. júl. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Cylinder nincs? Mert azzal szokott előjönni a szédülés, fura érzet, azt szokni kell sajnos. Nekem addig nem volt tökéletes a látásom amíg az egyik optikus rá nem jött hogy kell. Szokni kell mert van egy mélységérzet vele.

Viszont nem jó ha kikövetkeztetted, ne csapd be magad! Én a helyedben elmennék másik szemorvoshoz és vele is megnézetném, tisztességesen. Ha kell az emelés akkor sajnos kell.

2016. júl. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
cylindert sosem tudtam megszokni de amúgysem nagy, nincs 1 0. valamennyi...
2016. júl. 28. 21:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Az olvasótábla semmit nem ér. 1 ráhibázás/vagy elhibázás máris "javult" vagy "romlott" a szem.

Eleve csak próbálgatni kéne a lencséket, aztán amelyikkel látod rajta az utolsó sort, az a jó.

2016. júl. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nos, ma voltam normális optikusnál. ahol doktornő is van. megnéztük a jobb szemem, és a -5.5 el 100% ot hoztam. és a ballal is.... két szemmel együtt 110 et... senkinek nem ajánlom a nagyban reklámozott szemüvegek.hu-s optikusokat, mert azok mérték el a látásom.... a szemüvegem már útban van és normális jó áron veszem.... kedves is volt a hölgy. egy duci, imádni való hölgy volt.
2016. júl. 29. 16:16
 6/6 A kérdező kommentje:
még annyit hozzáteszek hogy sztk-ban amikor voltam a jobb szemem gyulladásban volt és így mértek ki rá -6-ot.
2016. júl. 29. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!