Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Negyed dioptriával erősebb...

Negyed dioptriával erősebb szemüveg jelenthet-e gondot, hátráltathatja a javulást?

Figyelt kérdés
Több éve rövidlátó vagyok, szemüveget hordok, a szemem a két évvel ezelőtti szemvizsgálaton -3 dioptriás lencséjű szemüveget igényelt. A mai ingyenes vizsgálaton melyen egy optikai cég optikusa mérte fel a szemeim, kiderült, hogy a látásom mintegy negyed dioptriával javult. Az optikus szerint természetesen érdemes új lencséket csináltatnom..de bizonytalanná tesz, hogy ez a szakember nyilván ebben erőteljesen érdekelt...

2015. okt. 28. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilván az az ideális, ha a szemednek megfelelő dioptriás szemüveget viselsz, de ha nem nagyon van erre keret, akkor ennyiért talán nem érdemes újat csináltatni.

A szemüvegek.hu-n online felületen viszont nagyon olcsón lehet beszerezni teljesen jó szemüvegeket - én hatezerért csináltattam ott egy hat dioptriás szemüveget :)

2015. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Dehogy javult, mitől javulna. Nem olyan precíz dolog ez. Hiszen szubjektív, te magad választod ki, hogy melyik lencsével látsz jól, negyed dioptria eltérés simán belefér a saccolásba. Sőt objektív ok is lehet még ezen felül: nem mindegy, hogy az ember mennyire fáradt a vizsgálatkor, miket kell leolvasni/nézni és mennyi a fény.
2015. okt. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!