Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kettős látás milyen? Ez mi...

A kettős látás milyen? Ez mi lehet?

Figyelt kérdés
Valaki képet vagy leírást tudna adni? Mert nekem olyan látásom van, ami nagyon fura, hogy sötétben többszöröződnek az írások,szimbólumok.. Nem hordom a szemüveget, de kellene. Astigmatizmust, rövidlátást (cylinderes a szemüveg) állapítottak meg nálam. De a homlok tájéki rész elég sokat fáj. Mi lehet? Meg ugye ez a látás.. nappal elviselhető, mivel minimálisan jelentkezik ez a fajta probléma, de este.. nagyon rossz. Van, hogy 4-5x látok pl. egy fényes írást. De csak is fel-és le irányba eltolódva.. Más irányban, balra, jobbra egyáltalán nem.

2016. aug. 1. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Lényegében ez is kettős látás. Hordanod kellene a szemüveget. Páromnak is ilyen. Nem nagyon értem mert nem jól írtad le de ha a szemütől fáj a homlokod akk nem jó a szemü. Ha nem hordod és akk fáj azért van mert hordanod kéne.
2016. aug. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez így együtt simán lehet az asztigmia hatása, az ugyanis pontosan azt jelenti, hogy egy pontot nem egy pontba képez le a szemlencse-szaruhártya, mert a görbülete két merőleges tengely mentén eltérő, így egy tengely mentén éles a kép, a merőleges tengely mentén meg elmosódott. Én inkább elmosódottként írnám le a képet, mint többszörözöttként, de lehet más másként éli meg. Ez eleinte csak este jelentkezik, mert a szem kezdetben még korrigálja ezt a törési hibát, de estére már elfárad és akkor nem tudja. A fejfájás egyértelműen következménye ennek a dolognak. Nekem ugyanez volt, estére fejfájás, homályos látás, szemkáprázás, aztán a cilinderes szemüvegtől egyik pillanatról a másikra ez megszűnt.
2016. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De akkor nekem miért nem szűntette meg? Mondjuk egyértelmű a romlás, mióta nem hordom, mert előtte nagyon kis mértékű volt ez a fajta problémám. Lehet, hogy erősebb szemüveg kell?
2016. aug. 2. 11:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha már olyan régóta nem hordod, hogy szerinted még romlott is, akkor elmehetnél egy látásvizsgálatra.
2016. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg jobb lenne elmenned szemészetre, mert pl nálam a szürkehályognak is hasonló tünetei vannak
2016. aug. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De nem érdekli az orvost.. Szinte meg sem hallgat.. Máshova meg nem tudok elmenni.
2016. aug. 3. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!