Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kettős látás,2 napja kezdődött...

Kettős látás,2 napja kezdődött, aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Üdv!


Tagnap reggel óta egyszerűen semmire nem tudok fókuszálni, ha valamit 2-3 másodpercnél tovább nézek, "szétcsúszik" a látásom, és csak akkor lesz jó átmenetileg mikor jobbra - balra nézek gyorsan, de akkor is csak pár másodpercre. Sohasem erőltettem túl a szememet, a családba anya és apai ágon sem volt szemüveges, vagy gyengén látó senki 4 generáció óta teljesen biztos, mindegyik nagyszülőm jelenleg sem igényel szemüveget. Nem vagyok stresszes, enyhén van rajtam súlyfelesleg, de nem vagyok cukorbeteg, teljesen rendben van az egészségi állapotom.

Ha letakarom az egyik szememet akkor minden rendben van, ha fehér alapon feketére kell koncentrálnom az teljesen lehetetlen, mivel ahogy felé nézek már rögtön kettős látásom van el sem múlik, még ha az egyik szememet letakarom akkor is úgymond pulzálóan egyszer teljes homály egyszer kristály tiszta, de ez csak fehér alapon feketével történik mint egy szöveg olvasása például. Nem töltök sokat monitor előtt, egységesen vagyok fényben is és sötétben is. 8 órát alszom 22 órakor fekszem. Nem is tudom mit tudnék még ehhez kapcsolni.


Ha mindenesetre szemészetre kell mennem, honnan kaphatok beutalót? De előbb szeretnék itt pár tanácsot kapni, mivel hasonló tüneteket találtam a keresőben de egyik alatt sem láttam értelmes választ.


Köszönöm szépen előre is!


2015. jan. 9. 10:32
 1/4 anonim válasza:
100%
Szia! Esetleg nem lehet magas a vérnyomásod vagy a családban érrendszeri betegségek? Lehet ez is lehet a háttérben, mindenképp fordulj vele orvoshoz ,hogy kideruljon es megnyugodhass mi okozza!
2015. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj be egy optika boltba és kérdezd meg. Szerintem valami cilinder lehet, de ha komolyabban érdekel, 3500 Ft körül lehet kérni szemvizsgálatot, ami kb 10 perc alatt megvan és akkor megmondják pontosan hogy mi a baj.
2015. jan. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szemészetre nem kell beutaló, de ha kell is, nem kellett volna megvárni a hétvégét, ha már két napja kettős látásban szenvedsz.

Orvos tud neked konkrétumot mondani, ha itt el kezdünk okoskodni, azzal nem leszel megnyugtatva.

A kettős látás hátterében lehet idegrendszeri probléma, keringési rendellenesség (érelmeszesedés), cukorbetegség, és optikai rendellenesség is - de diagnózist csak orvos tud mondani.

Fel kellene hívnod a háziorvost, hogy kell-e szemészetre beutaló, s ismertetni vele a problémát, mert lehet máshová is elküld (labor, ideggyógyászat)

Értelmes választ pedig azért sem találsz a neten, mert itt legfeljebb a kiváltó okokat sorolják fel, a sok lehetőségből neked csak az kellene, ami nálad a problémát okozza, márpedig ahhoz orvos kell...


[link]

2015. jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tegnap mikor már kiírtam kicsivel később jutott eszembe, akkor elmenni a háziorvoshoz aki 9-11 -ig rendelt, mondanom sem kell nem értem oda.

Most reggel addig nem volt ilyen tünetem amíg eszemben nem jutott, hogy milyen jó hogy elmúlt. Ahogy erre gondoltam, már egy bizonyos szöveg hátralévő részét nem tudtam elolvasni, pedig előtte tisztán ment, csak ahogy erre gondoltam, akkor lépett fel a probléma. Ha pszichés alapon lenne, nem is érem, hogy miért, már háromnegyed órája azon töröm a fejemet de semmi tényező nincs ami az elmémre rosszul hatna.


Mindenesetre, hétfőn feltétlen elmegyek a háziorvoshoz, és konzultálok vele.


Még egyszer köszönöm, minden hozzászólónak pozitív értékelést adtam.

2015. jan. 10. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!